TCS. Bardzo dobre skoki Polaków. Stoch odpu¶cił, a Murańka zdyskwalifikowany

Bartłomiej Szypowski
31.12.2016 15:44
A A A
Sze¶ciu Polaków zobaczymy konkursie w Ga-Pa. Najlepiej spisał się Maciej Kot, który zaj±ł pi±te miejsce. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Kamil Stoch odpu¶cił skok, a Klemens Murańka został zdyskwalifikowany nieprawidłowy sprzęt. Pocz±tek zawodów w niedzielę o godz. 14. Relacja na żywo w Sport.pl.
Najlepszy podczas sobotnich kwalifikacji okazał się Markus Eisenbichler. Niemiec uzyskał 138 metrów i wyprzedził lidera Turnieju Czterech Skoczni, Stefana Krafta (138 metrów). Ostatnie miejsce na podium zaj±ł Manuel Fettner. Co ciekawe, kwalifikacje mógł wygrać lider Pucharu ¦wiata, Domen Prevc, ale odpu¶cił l±dowanie, za co otrzymał niskie noty za styl.

Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Kot (134 m), który zaj±ł pi±te miejsce. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła (136 m). Stefan Hula (129,5 m) i Dawid Kubacki (129,5 m) zakończyli rywalizację na siedemnastym miejscu. Oprócz nich w konkursie zobaczymy jeszcze Jana Ziobrę (124 m) i Kamila Stocha.

Lider naszej reprezentacji odpu¶cił skok i zgodnie z przepisami w konkursie w parze będzie skakał ze zwycięzc± kwalifikacji. W Turnieju Czterech Skoczni z takiego przywileju skorzystać może każdy zawodnik czołowej dziesi±tki klasyfikacji Pucharu ¦wiata. Konsekwencj± jest rywalizacja w systemie KO z najlepszymi zawodnikami kwalifikacji.

Do konkursu nie zakwalifikował się tylko Klemens Murańka, który został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy sprzęt. Według pierwszych przekazów w czasie konkursu Polak odmówił poddania się kontroli. Tak zreszt± zapisano też w oficjalnym protokole po konkursie:

Potem jednak - już po zawodach - tę informację prostowali polscy trenerzy, którzy twierdz±, że Murańka kontroli się poddał, ale jej nie przeszedł.