KSZO przegrał w Łodzi. Fatalne końcówki setów

Druga porażka ostrowieckich siatkarek. Pomarańczowo-czarne we wszystkich trzech setach toczyły wyrównany bój z faworytkami, by dać się zaskoczyć w najważniejszych ich momentach.
Pierwsza odsłona długo nie układała się po myśli podopiecznych Dariusza Parkitnego. Po udanym ataku Kai Grobelnej łodzianki prowadziły już 17:12, by błyskawicznie stracić pięć punktów z rzędu. Ostrowczanki z remisu nie cieszyły się długo, po błędzie w ataku Delicii Pierre gospodynie wróciły do bezpiecznego prowadzenia (20:17). Bezpiecznego jednak tylko teoretycznie, bo reprezentantka Trynidadu i Tobago szybko odkupiła swoje winy. Po jej asie serwisowym KSZO wrócił do gry (20:19), a udana zmiana trenera Dariusza Parkitnego (Ewelina Polak za Pierrer) przyniosła kolejną punktową zagrywkę. W końcówce ostrowczanki miały piłkę setową, ale serwis zepsuła Roksana Brzóska. W grze na przewagi pogrążył je świetny serwis Martyny Grajber i zepsuty atak Magdaleny Soter.

Druga partia aż do stanu 18:18 miała bardzo wyrównany przebieg. Łodzianki co prawda, co chwilę, obejmowały dwupunktowe prowadzenie, ale siatkarki Dariusza Parkitnego od razu je niwelowały. Nie potrafiły sobie jednak poradzić z serwisem Grobelnej i w decydującym fragmencie seta straciły siedem punktów w jednym ustawieniu...

Bliżniaczy przebieg miały trzeci set. Walka punkt za punkt zakończyła się niemal w tym samym momencie. Od stanu 17:16 dla Budowlanych, KSZO nie zdobył już ani jednego punktu...

Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (26:24, 25:18, 25:16)

Budowlani: Vincourova 2, Grobelna 14, Polańska 8, Pycia 6, Grajber 7, Twardowska 14, Maj-Erwardt (libero) oraz Beier

KSZO: Szpak 1, Pierre 4, Piotrowska 6, Soter 1, Ściurka 7, Kapturska 8, Pauliukouskaya (libero) oraz Polak 1, Stroiwąs 1, Brzóska 5, Colik (libero)