WTA Finals. Agnieszka Radwańska krok bliżej półfinału

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach Hiszpankę Garbine Muguruzę (WTA 6) 7:6 (7-1), 6:3 i liczy się w grze o półfinał kończącego sezon WTA Finals w Singapurze. W piątek o awans do kolejnej rundy zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą (WTA 5)

Radwańska po raz czwarty w karierze pokonała Muguruzę. Jak profesor zagrała w najważniejszych momentach. Hiszpanka prowadziła 4:5 i serwowała po seta, ale Radwańska odpowiedziała serią fantastycznych zagrań i kolejno zdobywanych punktów. Polka wygrała dwa kolejne gemy, Hiszpanka zdołała jeszcze doprowadzić do tie breaka, ale w nim z Radwańską nie miała szans. Polka zaczęła od asa, potem wygrała sześć z kolejnych siedmiu punktów.

Muguruza zaatakowała na początku drugiego seta, wygrała dwa pierwsze gemy, ale potem nie wytrzymała presji Radwańskiej. Polka zaatakowała, wymuszała błędy rywalki i zwyciężyła w sześciu z kolejnych siedmiu gemów.

Dzięki wygranej Radwańska zachowała szanse na awans do półfinału WTA Finals i tym samym ciągle jeszcze może obronić wywalczony przed rokiem tytuł.

W drugim środowym meczu grupy białej Swietłana Kuzniecowa pokonała 2:1 Karolinę Pliskovą. Rosjanka ma już awans do półfinału w kieszeni. Czeszka powalczy o to z Radwańską w piątek.

Muguruza po tej porażce nie ma już szans na grę w półfinale. Jej piątkowy mecz z Kuzniecową jest bez znaczenia.

Radwańska wygrała cztery z ośmiu pojedynków z Hiszpanką, w tym ich poprzednie spotkanie - półfinał ubiegłorocznej edycji WTA Finals. Muguruza po raz pierwszy próbowała wówczas swoich sił w tym turnieju. Urodzona w Wenezueli zawodniczka jest obecnie szóstą rakietą świata. W tym roku zdobyła swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy - triumfowała we French Open.

Krakowianka po raz ósmy startuje w kończącej sezon imprezie masters. W latach 2008-09 zaliczyła po jednym spotkaniu jako rezerwowa. Od 2011 roku co sezon kwalifikuje się do tej imprezy. Jako jedyna spośród aktywnych tenisistek wystąpi w niej po raz szósty z rzędu.

Agnieszka Radwańska wygrała 20 turniejów WTA. Jak się przez ten czas zmieniała [ZDJĘCIA]