Premier League. Manchester United i Jose Mourinho upokorzeni! Wielki triumf Chelsea

Takiego wyniku nikt nie mógł się spodziewać! W hicie kolejki Premier League Chelsea rozbiła Manchester United aż 4:0.

Przed meczem najwięcej mówiło się oczywiście o powrocie Jose Mourinho na Stamford Bridge. Portugalczyk liczył jednak na znacznie lepszy wynik, ale jego "Czerwone Diabły" fatalnie weszły w ten mecz. Pedro strzelił gola już w 30. sekundzie wykorzystując błędy Chrisa Smallinga oraz Daleya Blinda. Drugiego gola w 21. minucie strzelił Gary Cahill wolejem z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pierwszej połowie Manchester miał jedynie dwie szanse na zdobycie bramki, ale zmarnowali je Zlatan Ibrahimović i Jesse Lingard.

Zmiany Mourinho - jak wprowadzenie Juana Maty, Marcosa Rojo i Anthony'ego Martiala za Marouane'a Fellainiego, Erica Bailly'ego i Lingarda - nie zmieniły niczego. W 62. minucie nikt nie pilnował Edena Hazarda, który z linii pola karnego podwyższył wynik na 3-0. Nie minęło nawet 10 minut a było już 4-0. N'Golo Kante zdobył swoją pierwszą bramkę dla Chelsea po pięknym rajdzie ośmieszając defensywę United. Goście najbliżej gola byli w 81. minucie, ale Thibaut Courtois zatrzymał strzał Zlatana Ibrahimovicia.

Dzięki temu zwycięstwu Chelsea zajmuje po 9 kolejkach 4. miejsce w lidze z 19 pkt. Ma taki sam dorobek punktowy co piąty Tottenham i zaledwie punkt straty do czołowej trójki - Manchesteru City, Arsenalu i Liverpoolu. Manchester United jest siódmy z 14 pkt, wyprzedza go Everton (15 pkt).