Rosjanin wygrywa w Rzeszowie. Świetny występ Wiktora Lamparta

Rosjanin Gleb Czugunow z Kolejarza Opole wygrał ostatnią rundę eliminacyjną Nice Cup, które odbyła się na torze w Rzeszowie. Drugi był żużlowiec rzeszowskiej Stali Wiktor Lampart, a trzeci Michał Gruchalski z Włókniarza Częstochowa.

Lampart znakomicie spisał się w turnieju głównym, w którym zdobył 12 punktów (3,3,3,3,t). Przez cztery starty był niepokonany, niestety w ostatnim wjechał w taśmę i został wykluczony. Mimo tego, wraz z Michałem Gruchalskim, zapewnił sobie jazdę w finale. W barażu finał wywalczył też Czugonow oraz Hubert Czerniawski ze Stali Gorzów Wlkp. Finał należał już do Rosjanina, który wyprzedził Lamparta i Gruchalskiego.

Na siódmym miejscu turniej ukończył inny rzeszowianin Patryk Wojdyło, który zdobył 10 punktów (3,3,1,w,3), a gdyby nie upadek w czwartej serii startów, mógłby nawet powalczyć o podium. Dziesiąty z kolei był Mateusz Rząsa (0,3,2,1,0).