Tenis - WTA Tokio. Zacięty mecz Magdy Linette z młodziutką Rosjanką

Poznańska tenisistka Magda Linette pokonała 4:6, 6:2, 6:3 16-letnią Olesję Pierwuszinę i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Toray Pan Pacific Open w Tokio z pulą nagród milion dolarów.

Młoda Rosjanka okazała się bardzo wymagającą rywalką. W pierwszym secie Magda Linette przełamała Olesję Pierwuszinę i prowadziła 4:2, po czym... przegrała cztery kolejne gemy, w tym dwa przy swoim serwisie.

Najmniej zacięta była druga odsłona meczu, bo poznanianka wyszła na prowadzenie 5:1. Wygrała 6:2, a w trzech ostatnich gemach, w których serwowała, oddała przeciwniczce tylko jedną piłkę.

Trzeciego seta Magda Linette rozpoczęła od przełamania Rosjanki, ale ta wkrótce zrewanżowała się tym samym. Było 2:2 i po chwili Polka znów wygrała gema serwisowego Olesji Pierwusziny. Przy stanie 5:3 dla tenisistki z Poznania zagrywała rywalka i przy drugiej piłce meczowej Magda Linette zakończyła starcie.

Mecz trwał 108 minut. Polka, która w Japonii przebijała się przez eliminacje, w drugiej rundzie turnieju głównego zagra ze zwyciężczynią pojedynku Amerykanki Madison Keys z Juliją Putincewą z Kazachstanu.