Sport.pl

12-letni Jacek pokazał piłkarzom GKS-u Tychy jak grać o kulach

Środowy trening piłkarzy GKS-u Tychy miał niecodzienny przebieg.


W zajęciach - na boisku w Jaroszowicach - wziął udział 12-letni Jacek Konieczny. Nastolatek to najmłodszy apmfutbolista w Polsce. Jacek jest zawodnikiem "Kuloodpornych". To pierwsza drużyna na Śląsku w AMP Futbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach lub z niedorozwojem nóg.

Dla Jacka środa była dniem pełnym wrażeń. Najpierw zwiedzał stadion GKS-u, a następnie pojechał do Jaroszowca, gdzie trenował tego dnia pierwszy zespół. Nastolatek nie mógł doczekać się zakończenia zajęć, bowiem to właśnie wtedy miał okazję zagrać w piłkę z zawodnikami pierwszoligowca. Ci na tę okazję również wzięli do ręki kule.

Jacek pewnie rozgrywał piłkę i trafiał do siatki. W pojedynku sprinterskim nie mógł mu dorównać nikt. Na całego walczył z nim Tomasz Boczek, obrońca GKS-u, ale też poległ.

- To był dla mnie niesamowity dzień. Jestem kibicem GKS-u, więc nie mogłem się doczekać spotkania z piłkarzami. Najbardziej lubię Pawła Florka - mówił.

Florek, bramkarz tyskiej drużyny rozmawiał z chłopcem i zapewnił, że po zakończeniu sezonu podaruje mu swoje rękawice. - Mam wielki szacunek dla Jacka i jego starszych kolegów. To ludzie, którzy pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazują nam - w pełni zdrowym ludziom - że nasze problemy często nic nie znaczą - mówił Florek.

- Ci ludzie napotkali na swojej drodze wiele przeszkód, ale się nie poddali. Teraz wspólnie z drużyną Kuloodpornych chcemy zachęcić dzieci i młodzież do rozpoczęcia przygody z AMP Futbolem. Wspieramy tę inicjatywę i liczymy, że uda zbudować się pierwszą na Śląsku drużynę juniorską - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu.

Kuloodporni chcą utworzyć pierwszą w regionie Szkółkę AMP Futbolu - Kuloodporni Future. GKS Tychy został oficjalnym partnerem klubu.

Więcej o: