Sport.pl

W niedzielę murawa stadionu Górnika Zabrze była kompletnie zalana. Jak wygląda teraz?

W wyniku ulew, które w niedzielę przeszły nad Zabrzem, niemal kompletnie zalana została murawa stadionu Górnika. W tym momencie piątkowy mecz ze Stalą Mielec nie jest jednak zagrożony.
Czy Górnik Zabrze szybko wróci do Ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Niedzielna nawałnica wyrządziła w Zabrzu wiele szkód, nie omijając przy tym murawy stadionu Górnika. W Internecie można znaleźć nagrania, które pokazują, że chwilę po najbardziej obfitych opadach boisko Areny Zabrze bardziej przypominało jezioro niż miejsce do gry w piłkę nożną. Jak sprawy mają się teraz?

- Sytuacja jest opanowana. Woda znikła z boiska już właściwie dwie godziny po tej największej nawałnicy. Wszystko zadziałało tak jak powinno. Drenaż przyjął tyle wody, ile jest w stanie przyjąć - mówi Ludmiła Hernik ze spółki "Stadion w Zabrzu".

- Czy piątkowy mecz ze Stalą Mielec jest zagrożony? - pytamy.

- W tym momencie takiego zagrożenia nie ma, choć przygotowujemy się na kolejne opady. Prognozy pogody nie są bowiem optymistyczne - zauważa Hernik.

Zamieszone powyżej zdjęcie murawy zostało wykonane w poniedziałkowy poranek.

Obserwuj autora na Twitterze - @kkwasniewski_ >>

Zdjęcie Adidas Piłka nożna ACE GLID II AO3342 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Starlancer V AC5544 Zdjęcie Adidas PIŁKA SIATKOWA IN FUN 3 S09076
Adidas Piłka nożna ACE GLID... Adidas Piłka nożna Starlanc... Adidas PIŁKA SIATKOWA IN FU...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: