PKO Silesia Marathon szuka "zajęcy", a licznik zgłoszeń kręci się coraz szybciej!

Rywalizacja na trasie Silesia Marathonu

Rywalizacja na trasie Silesia Marathonu (PRZEMYSŁAW JENDROSKA)

PKO Silesia Marathon czeka na zgłoszenia "pacemakerów", czyli osób, które potrafią doprowadzić do mety grupę biegaczy w konkretnym czasie.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

"Pacemaker", to na polskich trasach swojski "zając", czyli po prostu biegacz, który poprowadzi cię do mety w stałym tempie, na z góry założony czas. - Rola "pacemakera" to przede wszystkim odpowiedzialność. Za plecami masz ludzi, dla których jesteś kimś w rodzaju trenera, przewodnika, a i trochę mentora. Gdy stajesz na starcie pierwszego maratonu w życiu, normalne, że brakuje ci pewności siebie. W takiej sytuacji łatwo dać ponieść się emocjom. Zapomnieć o tym, że przed tobą cztery, pięć godzin biegu, i źle rozłożyć siły. Na trasie maratonu kryzysy przychodzą znienacka. Łatwiej zmaga się z nimi, gdy ma się oparcie w bardziej doświadczonym biegaczu - mówi Józef Łyscarz, który w tej roli już kilka razy sprawdzał się na trasie największego biegu na Śląsku.

Obecnie trwają zgłoszenia kandydatów na "pacemekerów" PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu.

Jeśli czujesz się zdolny poprowadzić grupę biegaczy na konkretny czas: potrafisz biec równym tempie i możesz wykazać się wynikiem lepszym od zakładanego o przynajmniej 15 minut, to organizatorzy czekają właśnie na Ciebie.

Niezbędne informacje:

- imię i nazwisko

- ukończone maratony (nazwa maratonu, rok ukończenia, osiągnięty czas)

- propozycja czasu na jaki chcesz poprowadzić grupę

- informacje, którymi chcesz się pochwalić biegaczom

- zdjęcie

wyślij na adres: agnieszka.pilawska @ silesiamarathon.pl koniecznie z tytułem: "PACEMAKER Silesia Marathon". Masz czas do 15 czerwca.

- Zainteresowanie jest duże, więc wybierzemy najbardziej doświadczonych biegaczy - mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.

Zapisy do udziału w październikowej imprezie już trwają. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej PKO Silesia Marathonu.

- Na tę chwilę mamy 1900 zgłoszeń do biegu maratońskiego i półmaratońskiego. Z roku na rok jest nas więcej. Rok temu progres sięgnął 20 procent. Teraz liczymy na 30 procent. W ubiegłym roku maraton zakończyło 1176 osób, a obecnie swój udział zapowiedziało już 1269 osób - zaznacza Witwicki.

Silesia Marathon odbędzie się 2 października. Gazeta Wyborcza w Katowicach jest patronem medialnym imprezy.Zobacz także
  • Jacek Białożyt, prezes hokeistów GKS-u Tychy nie żyje Jacek Białożyt, były prezes hokeistów GKS-u Tychy, nie żyje
  • Bardzo ważny mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej już w weekend w Katowicach
  • 6. edycja Silesia Marathon - biegu ulicami Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic Zabiegajmy Śląsk! Akcja Gazety i PKO Silesia Marathonu

Najnowsze informacje