Roland Garros. Agnieszka Radwańska w IV rundzie

Agnieszka Radwańska awansowała do IV rundy Rolanda Garrosa! Polka pokonała 30. w rankingu WTA Barborę Strycovą 6-2, 6-7(6), 6-2.

Spotkanie trwało aż 2,5 godziny. Radwańska została przełamana już w pierwszym gemie, jednak od stanu 2-2 wygrała wszystkie pozostałe i pierwszego seta.

Drugi set... To była prawdziwa jazda bez trzymanki. Polka szybko objęła prowadzenie 3-0 i wydawało się, że szybko zakończy seta i mecz. Nic bardziej mylnego. Strycova wygrała pięć kolejnych gemów (!) i prowadziła 5-3. Jednak presja chyba jej trochę przeszkodziła, bo zaczęła popełniać proste błędy i niedługo potem przegrywała już 5-6. Zdołała jednak wyrównać i wygrać tie breaka do 6, mimo że Radwańska prowadziła już 4-2 i 5-3.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak drugi. Trzy szybkie gemy dla Radwańskiej, ale na szczęście potem Polka nie przegrała pięciu kolejnych z rzędu. Ostatecznie wygrała seta bez większych nerwów, bo 6-2.

W 1/8 finału Rolanda Garrosa zagra po raz pierwszy od 2013 roku (i piąty raz w karierze). W niedzielę powalczy o ćwierćfinał z Cwetaną Pironkową, która łatwo pokonała Sloane Stephens 6-2, 6-1.