Sport.pl

Rallycross. Martin Kaczmarski zadebiutował w mistrzostwach Europy

Wrocławianin Martin Kaczmarski ma za sobą pierwszy start w mistrzostwach Europy FIA Rallycross (ERX). Zawody w Belgii zakończył na półfinale, zajmując w nim piąte miejsce.
Już dwa pierwsze sobotnie wyścigi kwalifikacyjne pokazały, że Kaczmarski będzie się liczył w stawce. Mimo dwóch z rzędu falstartów i kar podwójnego "joker lap", miał bardzo dobre tempo i udawało mu się wychodzić na prowadzenie.

- Pierwszego dnia ścigania miałem awarię sprzęgła w efekcie czego dwa razy z rzędu popełniłem falstart. Kara za to przewinienie, czyli dwukrotne przejechanie jokerlap, w zasadzie przekreśla szanse na wynik w czołówce. Do tego w drugim sobotnim wyścigu doszło do wypadku, który mocno namieszał w klasyfikacji spychając nas na dalsze miejsce. Jednak poza tym jechało mi się bardzo dobrze i czułem, że mamy na tym torze szansę powalczyć o dobry wynik - tłumaczy Martin Kaczmarski.

Niedziela zgodnie z oczekiwaniami okazała się bardziej sprzyjająca. Martin zaczął od wygrania trzeciego wyścigu kwalifikacyjnego i awansował do półfinału, w którym zajął piąte miejsce.

-Jestem szczęśliwy, co prawda zawsze szkoda straconego miejsca w finale i szansy na podium, ale taki wynik w pierwszych zawodach sezonu, w zupełnie nowej dla nas klasie samochodów, traktuję jako spory sukces. Bardzo cieszy mnie też wynik Krzysztofa Hołowczyca i jego czwarte miejsce w drugim półfinale. Za niespełna miesiąc kolejne zawody, tym razem w Norwegii, i jeśli utrzymamy tempo oraz wyciągniemy właściwe wnioski z tego, co nie zagrało tutaj, będziemy mieli ścisłą czołówkę w naszym zasięgu. Po tych pierwszych zawodach czuję się uskrzydlony - dodaje Kaczmarski.

Zawody Mistrzostw Europy FIA Rallycross w belgijskim Mettet wygrał Kevin Hansen. W rozgrywanych w tym samym czasie, na tym samym torze mistrzostwach świata triumfował Mattias Ekstrom przed Sebastienem Loebem i Petterem Solbergiem. Kolejne wyścigi cyklu ERX zostaną rozegrane w miejscowości Hell w Norwegii 11-12 czerwca.

Niewiarygodna jazda z "Colinem": Na prawym fotelu rajdowego potwora [WIDEO]
Jakub Colin Brzeziński rajdy samochodowe

Więcej o: