Wyniki III ligi piłkarskiej

Warta-Reflex Poznań - Tur Turek 2:0, Mieszko-Faber Gniezno - Unia Tczew 1:1, Kaszubia Kościerzyna - Obra Kościan 3:1, Amica II Wronki - Kotwica Kołobrzeg

Zespoły drugiej grupy III ligi rozegrały 19. kolejkę spotkań.

WARTA-REFLEX POZNAŃ - TUR TUREK 2:0 (0:0)

Derby Wielkopolski w Poznaniu ułożyły się niekorzystnie dla Tura Turek, który do tej pory miał komplet zwycięstw w rundzie wiosennej. W 28. min czerwoną kartkę otrzymał bowiem Marcin Kokoszka za przewinienie na Krzysztofie Gościniaku. Zawodnik Tura sfaulował poznaniaka, gdy ten wychodził z piłką na czystą pozycję.

W pierwszej połowie goście umiejętnie się bronili mimo straty jednego zawodnika w polu. Zaskakujący strzał na bramkę Tura oddał jedynie Łukasz Mowlik. Piłkę po uderzeniu głową obronił jednak Zbigniew Robakiewicz. Po przerwie pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W 49. min tuż obok słupka Warty strzelał Mariusz Zasada. Od 50. minuty poznaniacy uzyskali sporą przewagę, której efektem były cztery dobre sytuacje do zdobycia gola: minimalnie przestrzelił Miłosz Antkowiak, a trzykrotnie okazje marnował Gościniak. - W końcówce meczu postawiliśmy wszystko na jedną kartę, bo widać było, że goście są zmęczeni grą w dziesiątkę - powiedział kierownik Warty Karol Majewski. W 87. min poznaniacy przeprowadzili ładną akcję. Michał Król przerzucił piłkę na prawą stronę do Damiana Ludwiczaka, który ślicznym strzałem z półobrotu pokonał Robakiewicza.

Warta przypieczętowała zwycięstwo golem najniższego na boisku Gościniaka, który został trafiony piłką w głowę podczas rzutu wolnego dla Tura. Gościniak przejął piłkę i biegł sam na bramkę od połowy boiska. Robakiewicz próbował interweniować, ale nieskutecznie.

Warta-Reflex Poznań - Tur Turek 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Ludwiczak (87. min), 2:0 Gościniak (90.)

Warta: Topolski - Cielewicz Ż, Tomaszczak, Mowlik Ż, Cudny, Nawrot, Niedbała, Antkowiak, Bzdęga (46. Ludwiczak), Król, Gościaniak.

Tur: Robakiewicz - Szeląg, Kiciński, Kupiński, Zasada, Witek (73. Sałaciński), Kokoszka CZ, Hyży, Kluge Ż (77. Rolnik), Kanclerowicz, Czekański (85. Majewski)

MIESZKO-FABER GNIEZNO - UNIA TCZEW 1:1 (1:0)

Mecz był bardzo wyrównany. Wynik spotkania otworzył Maxwell Kalu, który dobił strzał Sławomira Suchomskiego. Wyrównanie padło 16 minut przed końcem meczu. Z narożnika pola karnego dośrodkował Patryk Buława, a biegnący na bramkę Mieszka Marek Kwiatkowski z pierwszej piłki pokonał Łukasza Fabiańskiego. Trzy minuty później zawodnicy z Gniezna mieli doskonałą okazję na strzelenie zwycięskiego gola. Michał Zarembski uderzył piłką w poprzeczkę. Do odbitej futbolówki sześć metrów przed pustą bramką doszedł Ryszard Tomczak, ale przestrzelił uderzeniem głową.

Mieszko-Faber Gniezno - Unia Tczew 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kalu (12.), 1:1 Kwiatkowski (74.)

Mieszko: Fabiański - Gendera, Zibert, Camara, Ditbrener (66. Martyka), Pawłowski (71. Gąsiorowski), Tomczak, Suchomski, Zaporowski, Iwanicki (46. Zarembski), Kalu (76. Kaliński)

AMICA II WRONKI - KOTWICA KOŁOBRZEG 4:1 (1:0)

- Wszystkie bramki dla rezerw Amiki padły po zespołowych akcjach. Wychodziły nam ataki skrzydłami, po których piłka była dośrodkowywana - powiedział po meczu asystent trenera Amiki II Marek Bajor. W 71. min honorowego gola dla Kotwic zdobył Piotr Dubiela, znany z wcześniejszych występów we wronieckiej Amice. Dubiela trafił piłką do siatki po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 90. min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Wojciech Polakowski. Powodem usunięcia piłkarza z boiska były wyzwiska, które Polakowski słał w kierunku kibiców Amiki.

Amica II Wronki - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bieniek (27.), 2:0 Kikut (60.), 2:1 Dubiela (71.), 3:1 Kikut (80.), 4:1 Bednarek (88.)

Amica: Linka - Dziewicki Ż, Gaca, Konieczny, Kikut, Sawala, Kowalczyk, Bednarek, Łożyński, Bieniek (65. Burkhardt), Tarnowski (85. Łudziński).

KASZUBIA KOŚCIERZYNA - OBRA KOŚCIAN 3:1 (3:0)

- Nie udało się, nie ma co komentować - mówił po meczu w Kościerzynie kierownik Obry Kościan Wacław Ciesielski. Zawodnicy z Kościana honorowego gola strzelili gdy było już 3:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z prawej strony z bliska do bramki Kaszubii trafił Gerard Putz.

Kaszubia Kościerzyna - Obra Kościan 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Biskup (20.), 2:0 Sierpiński (31., z rzutu karnego), 3:0 Wiśniewski (42.), 3:1 Putz (59.)

Obra: Tomczak - Ciesielski, Sołtysiak, Skrzypczak Ż, Konicki, Gorząd (46. Piątek Ż), Józefowski, Szpilewski Ż (46. Sikora), Cackowski (78. Matuszczak), Chmielewski (46. Chorała Ż), Putz.

POZOSTAŁE WYNIKI

Chemik-Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 1:2, Flota Świnoujście - Gryf Wejherowo 4:1, Kujawiak Włocławek - Gwardia Koszalin (15).