Turniej short tenisa w Radomiu

Blisko 130 uczestników stanęło na starcie VI Ogólnopolskiego Turnieju Short Tenisa w Radomiu. W trzech kategoriach zwyciężali reprezentanci gospodarzy - Returnu Radom - Marysia Grzeszczyk, Agnieszka Nowak i Paweł Białek, a w jednej zawodnik RKT Radom - Bartosz Senderowski

W ciągu dwóch dni na kortach w dwóch salach PSP 1 w Radomiu dzieci toczyły pojedynki od rana do wieczora - To chyba rekord Polski - śmieje się główny organizator turnieju, prezes Returnu Jan Błaszczyk. - Dzieciaki nie mogły doczekać się na swoją kolej, aby wejść na kort i rywalizować z rówieśnikami.

W gronie ośmiolatków wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marysia Grzeszczyk z Returnu, która w finale pokonała Joannę Nowakowską z Tiebreaku Warszawa 14:12, 11:9. Trzecie miejsce zajęła Magda Morawska z Tiereaku. Rywalizację chłopców do 8 lat wygrał Paweł Kozica (Kozica Piotrków Trybunalski), który w finale pokonał Adriana Okrutnego (Return) 13:11, 6:11, 11:7. Trzecia lokata przypadła Bartłomiejowi Maroszkowi (RKT Radom).

Pierwsze miejsce wśród dziewczynek dziewięcioletnich zajęła Olga Chorąziak (PKT Pabianice), po zwycięstwie nad Aleksandrą Płońską (Tiebreak Warszawa) 11:9, 11:6. Trzecia była Monika Kamińska-Maciocha (Ginter Warszawa). W finale chłopców, Bartosz Senderowski z RKT pokonał Cezarego Gizińskiego (Tiebreak Warszawa) 15:13, 11:6. Trzecie miejsce zajął Aleksander Kuśpak z Gemiku Kielce.

W kategorii dzieci dziesięcioletnich dominowali przedstawiciele Returnu. Agnieszka Nowak wygrała finał z Anną Leśniak (Tiebreak Warszawa), 11:8, 11:9, Paweł Białek w pojedynku o pierwsze miejsce pokonał swojego kolegę klubowego - Macieja Pujanka 11:8, 11:4. Na trzecich miejscach znaleźli się: Julia Weldner (PKT Pabianice) i Jakub Wierzgała (Return).

Specjalne wyróżnienia otrzymali najmłodsi uczestnicy turnieju, sześciolatkowie: Katarzyna Pietrzak z Gintera Warszawa i Kacper Ratyński z Returnu Radom.

- Radość dzieci upewniła nas, że warto organizować tego typu imprezy - podkreśla Błaszczyk. - Wielu uczestników, zapowiedziało, że przyjedzie do nas za rok.

Sponsorzy główni: Urząd Miejski w Radomiu oraz Polski Związek Tenisowy. Pozostali sponsorzy: Hurtownia "Aga", Coca-Cola, Restauracja McDonald's, Leda Sport.

Patronat prasowy: "Gazeta Wyborcza".