Lotos VBW Clima w półfinale mistrzostw Polski

Pewnie i bez kłopotów koszykarki Lotosu VBW Clima awansowały do półfinału mistrzostw Polski. W drugim meczu play off Meblotap AZS opierał się do 13. minuty.

Zespół z Chełma opierał się, bo tak chciały gdyńskie koszykarki, które nie przykładały się specjalnie do meczu. -Jesteśmy w pracy i cały czas dziewczyny muszą o tym pamiętać. A tak było tylko w trzeciej kwarcie - mówił o grze swojego zespołu trener Krzysztof Koziorowicz. - Wtedy zabraliśmy się do roboty - przyznawała Jekaterina Sytniak, która na parkiecie spędziła dwa kwadranse.

Podobnie jak dzień wcześniej w gdyńskiej drużynie w ogóle nie wystąpiły Chasity Melvin i Agnieszka Bibrzycka, tylko osiem minut grała Małgorzata Dydek.

Jeszcze w 11. minucie mistrzynie Polski przegrywały 19:20 (wcześniej nawet 0:4), dwie minuty później był remis 24:24. Potem częściej do kosza trafiały mistrzynie Polski.

W półfinale rywalem gdynianek będzie ktoś z pary CCC Aquapark Polkowice - ŁKS Lotto Łódź, ale te mecze w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej dopiero 9-10 kwietnia.

Kwarty: 19:17, 22:18, 28:9, 18:17

Stan rywalizacji: 2-0 dla Lotosu VBW Clima. Awans gdynianek do półfinału

Lotos VBW Clima: Wodopianowa 18, Sytniak 13, Powell 12, Dydek 8, Troina 7 (1) oraz Mizrachi 15 (4), Cupryś 14 (2), Pawlak 0, Bruzgul 0

Meblotap AZS: Proszczenko 22 (3), Szyćko 11 (1), Kędzior 11, Pietraś 9, Górzyńska 2 oraz Cybulak 4, Garelczyk 2