Hetman Białystok przegrał w ćwierćfinale Pucharu Polski z Orłem Kolno

Porażką Hetmana Białystok zakończył się wczorajszy ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Wicelider czwartej ligi przegrał 2:3 w Kolnie z plączącym się w ogonie ligi okręgowej Orłem
Nie takiego wyniku spodziewał się Jerzy Bołtuć w generalnym sprawdzianie przed rozpoczynającą się w sobotę rundą wiosenną czwartej ligi.

- Bramkę straciliśmy w 30. sekundzie - mówi trener białostoczan. - Później mieliśmy przewagę, a Orzeł nastawił się na grę z kontry. Po uderzeniu Tomka Konończuka wyrównaliśmy, a przed drugą połową dokonałem ważnych zmian.

Na boisko weszło kilku 18- i 19-latków, dla których udział w meczu był debiutem w seniorskiej piłce nożnej. Trener Bołtuć w ten sposób stara się realizować swoją politykę, która polega na odmłodzeniu ekipy Hetmana. Tym razem białostocka młodzież wspierana doświadczonymi kolegami nie popisała się. W drugiej połowie czwartoligowcy stracili dwie bramki. Co ciekawe, wszystkie gole dla Orła strzelili bracia Grzegorz i Paweł Zawłoccy. Przy stanie 3:1 gospodarze cofnęli się, a Hetman ruszył do ataku. Ale stać go było na zdobycie tylko jednej bramki.

- To tylko Puchar, liga rządzi się innymi prawami - dodaje trener Bołtuć. - Ale każda porażka to dla trenera ostrzeżenie.

Po meczu autokar z białostockimi piłkarzami został obrzucony przez niezidentyfikowanych chuliganów kamieniami. Bilans strat to kilka wybitych szyb.

- Podobno tych bandytów wcześniej widziano na meczu - tłumaczy trener Bołtuć. - To godny napiętnowania incydent.

ORZEŁ KOLNO - HETMAN BIAŁYSTOK 3:2 (1:1).

Bramki: P. Zawłocki (1. i 75.), G. Zawłocki (69.) - Konończuk (28.), Ostrowski (86.).

Orzeł: Kostuch - A. Bagiński, Dąbkowski, Wszeborowski, Kowalewski, Brzeziński, P. Zawłocki, Wojsław, Śniadach, G. Zawłocki, Solecki.

Hetman: Drozd - Dec, Wiński (46. Bayer - 75. Kozłowski), Lewczuk, Konończuk, Ostrowski, Sokół (47. Zubrycki), Wojtkowski, Bogdan, Hawryluk, Mirynowicz (84. Wargocki).