Wyniki I ligi koszykarek

Unia Swarzędz - AZS Toruń 97:77, Gedania Gdańsk - MUKS Poznań 87:65, Tęcza Leszno - AZS KK Jelenia G. 74:68

Unia Swarzędz wygrała, jak dotąd wszystkie mecze we własnej hali, ale szanse na awans do ekstraklasy straciła kiepską postawą na wyjazdach. W meczu z AZS Toruń drużyna z Wielkopolski słabiej grała tylko na samym początku - w 5. min AZS prowadził 15:9, a aż 10 pkt zdobyła eksreprezentantka kraju Jolanta Sowińska-Broczek. Później Unia znalazła sposób na powstrzymanie liderki gości, a bardzo dobra gra Wiolety Lewandowskiej w końcówce drugiej kwarty pozwoliła drużynie trenera Zbigniewa Grześczyka objąć prowadzenie 48:43. O losach meczu przesądziła trzecia kwarta, w której kapitalnie grała zastępująca kontuzjowaną Annę Talarczyk Aleksandra Kośmider. Przez 4 min zdobyła aż 12 pkt, a jej zespół wywalczył 15 pkt przewagi, której później już nie oddał.

Unia Swarzędz - AZS Toruń 97:77

Kwarty: 23:21, 25:22, 24:14, 25:20

Unia: Budnik 24, Kośmider 23 (4x3), Lewandowska 17, Przybylak 15, Czerniak 6 (1x3) oraz K. Jarkowska 7, Parzymięs 5. Najwięcej dla AZS: Sowińska-Broczek 32.

- Była szansa na zwycięstwo, zwłaszcza, że jeszcze do 28. minuty spotkania był remis - powiedział po meczu w Gdańsku trener MUKS Poznań Andrzej Jabłoński. Poznanianki fatalnie rozpoczęły jednak grę w czwartej kwarcie, co wykorzystały przeciwniczki i szybko osiągnęły 10-punktową przewagę.

Gedania Gdańsk - MUKS Poznań 87:65

Kwarty: 22:12, 18:23, 21:23, 26:7

MUKS: Jabłońska 4, Kinas 11, Malendowicz 28, Lambert 8, Waśniowska 0 oraz Skobel 4, Jankowiak 3, Pecold 7.

Kibice w Lesznie obejrzeli emocjonujący pojedynek. - Przez trzy kwarty trwała walka praktycznie kosz za kosz. Jednak zawsze na minimalnym prowadzeniu były zawodniczki Tęczy. Dopiero w czwartej części gry koszykarki z Jeleniej Góry wyszły na prowadzenie 60:58, ale od tego momentu przez sześć minut nie trafiły do kosza, a leszczynianki zdobyły kolejne siedem punktów.

Tęcza Leszno - AZS KK Jelenia G. 74:68

Kwarty: 18:15, 14:12, 22:25, 20:16

Tęcza: Ślotała 18, Krzywicka-Bąba 16, Król 9, Grześczyk 5, Angier 6 oraz Andrzejewsja 11, Lubak 9, Szymaszek 0 , Sobczyńska 0.