GTPS Gorzów - Resovia 3:2 (20:25, 25:21, 25:23, 17:25, 15:10)

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN. Seria B. Resovia przegrała ostatni mecz rundy zasadniczej i ukończyła ją na drugim miejscu. W rozpoczynającym się w sobotę play-off AKS zmierzy się z Jokerem Piła.

Gorzowscy kibice - ostatni meczu sezonu przyszło obejrzeć ok. 400 osób - na pewno nie byli zawiedzeni, bo pojedynku na tak dobrym poziomie dawno nie widzieli. Gospodarze już przed kilkoma tygodniami stracili szanse na występy w play-off. W sobotę GTPS dotrzymywał kroku mającej wysokie aspiracje Resovii, a w drugiej części drugiego seta i w piątej partii, wręcz udzielił jej korepetycji.

Pojedynek rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy (5:1), zresztą gorzowianie każdą partię rozpoczynali od prowadzenia. Później Resoviia budziła się z letargu i goniła, z różnym skutkiem. W pierwszym secie AKS mógł być jeszcze pewny swego, bo po 20 minutach gry zwyciężył do 20 i w najlepsze zmierzał do triumfu nie tyle w meczu, co w rundzie zasadniczej serii B.

Początek drugiej partii, to znowu popis miejscowych (4:0). Pierwsze skrzypce w zespole Jacka Kuźmińskiego grali Marcin Olichwer i Krzysztof Kocik, którzy potężną zagrywką obstrzeliwali rzeszowian. Niestety, AKS odpwiadał ogniem tylko z jednego działa - Tomasza Kamudy, bowiem skuteczność Stanisława Pieczonki pozostawiała wiele do życzenia. Resovia znowu znowu mozolnie odrabiała straty, wsyzła nawet na prowadzenie (11:10), ale riposta GTPS była natychmiastowa. Znowu dał o sobie znać Kocik, notabene podopieczny Sławomira Gerymskiego jeszcze z czasów gry w Morzu Szczecin (18:15). Miejscowi obronili tę przewagę i wyrównali stan meczu na 1:1. Podobny przebieg miała trzecia odsłona. Gospodarze ponownie błyskawicznie wypracowali sobie przewagę, ryzykowali serwisem, z którego odbiorem kłopoty miał AKS i w Gorzowie zapachniało sensacją.

W czwartej partii licytacja punkt za punkt trwała tylko do stanu po 11. Później karty rozdawali już przyjezdni (11:15, 15:20). Po serwisie Jacka Podpory, zastąpił przeciętnie spisującego się Wojciecha Pawłowskiego było 21:16 dla AKS-u. Końcówka seta należała do Łukasza Perłowskiego (zastępował w tym secie Pawła Kupisza). Najpierw pojedynczym blokiem zatrzymał Romana Bartuziego, a po chwili potężnie huknął z krótkiej (24:17). Seta zakończył niezawodny Kamuda.

Wydawało się, że Resovia pójdzie za ciosem i wygra także w tie-breaku. W tym, po setowej przerwie, Sławomir Gerymski zastąpił na rozegraniu Tomasza Kozłowskiego. Ale niewiele to dało i AKS znowu nie upilnował rywala. Gdy z zagrywką Kocika, nie pierwszy raz tego dnia, nie poradził sobie Piotr Podpora było już 7:5 dla gospodarzy. To nie był jednak koniec koncertu młodego gorzowianina, po jego ataku z drugiej linii GTPS prowadził już 11:6. AKS był bezradny, tego meczu już nie zdołał uratować.

Porażka Resovii w Gorzowie sprawiła, że pierwszą część sezonu wygrał Górnik Radlin. Resoviia zajęła w niej drugie miejsce i w play-off zagra z Jokerem Piła, a nie Chemikiem Bydgoszcz. - Do końca staraliśmy się wygrać z GTPS-em, ale przy okazji chciałem sprawdzić cały skład - mówił po meczu Jan Such, trener Resovii. - Nie ukrywam jednak, że pasuje nam Piła jako rywal w play-off. Ostatnio ten zespół gra słabo i dobrze, że właśnie na niego wpadliśmy - dodał Such.

Sety: 20:25, 25:21, 25:23, 17:25, 15:10.

Widzów: 400.

GTPS: Borczyński, Maciejewicz, Bartuzi, Olichwer, Kocik, Malinowski oraz Cziszewski (libero), Wojtysiak, Strzałkowski, Krzywiecki.

Resovia: Gerymski, Pieczonka, Kupisz, Pawłowski, Kamuda, Kuczko oraz P. Podpora (libero), J. Podpora, Perłowski, Andrzejewski, Kozłowski.

SERIA B SIATKARZY

Pierwsze cztery drużyny po rundzie zasadniczej zagrają w play off, zwycięzca awansuje do ekstraklasy, drugi zagra w barażach. Ostatnia drużyna w tabeli spada do II ligi.