Brąz poznańskiego snowboardzisty w mistrzostwach Polski szkół wyższych

Piotr Maruszewski z Malta-Ski przegrał walkę o złoto o niespełna 0,2 s!

Zawody w Zakopanem zgromadziły na starcie całą czołówkę polskich snowboardzistów. Zabrakło tylko Jagny Marczułajtis-Kolasińskiej, studentki krakowskiej AWF, która w tym czasie startowała w zawodach Pucharu Świata we Włoszech. Tak wysoką rangę zawodów udało się organizatorom (Klub Uczelniany AZS Politechniki Krakowskiej) zapewnić m.in. dzięki pozyskaniu możnych sponsorów - z producentem znakomitych desek F2 na czele.

Najlepsza z poznanianek - Katarzyna Radzikowska z AWF - zajęła 5. miejsce w slalomie gigancie z łącznym czasem 60,32 s. Brązowy medal w klasyfikacji generalnej giganta wśród mężczyzn zajął natomiast Piotr Maruszewski z UAM, na co dzień trener poznańskiej młodzieży w Sekcji Snowboardu Malta-Ski. Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta, bo różnica czasu po dwóch przejazdach między pierwszym a trzecim zawodnikiem wyniosła 0,19 s! Zwyciężył Łukasz Hoły (trzy dni wcześniej wygrał w Szczyrku zawody Pucharu Europy Nokia FIS 2004), przed trenerem kadry narodowej juniorów w konkurencjach alpejskich Pawłem Dawidkiem. Maruszewski pokonał jednak wielu utytułowanych rywali, m.in. mistrza Polski FIS Artura Rajewskiego (również z Malta-Ski!) oraz kadrowiczów Przemysława Buczyńskiego i Jakuba Hołego. Poznaniak został też uniwersyteckim mistrzem Polski.

W klasyfikacji drużynowej UAM nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego sprzed roku - tym razem zajął trzecie miejsce (za Uniwersytetem Śląskim i Uniwersytetem Rzeszowskim). Pierwsze miejsce wśród wszystkich polskich politechnik zajęła za to ta z Poznania, natomiast w generalnej klasyfikacji wszystkich uczelni nasza "Polibuda" zajęła wysokie, drugie miejsce. Trzecią lokatę wśród politechnik wywalczyły też poznańskie snowboardzistki.

WYNIKI

Slalom gigant kobiet: 1. Małgorzata Kukucz (UJ Kraków) 52,20; 2. Katarzyna Wiejacha (AWF Katowice) 54,67; 3. Aleksandra Buczyńska (AWF Kraków) 55,07.

Slalom gigant mężczyzn: 1. Łukasz Hoły (AWF Kraków) 51,82; 2. Paweł Dawidek (Politechnika Kraków) 51,91; 3. Piotr Maruszewski (UAM Poznań) 52,01;... 5. Artur Rajewski (AWF Poznań) 54,57.