Sport.pl

ASPS Opole - Piast Szczecin 0:3

Dziewiąta porażkę z rzędu zanotowały opolskie akademiczki pod wodzą trenera Adama Malika. Tym razem przegrały 3:0 z Piastem Szczecin i tym samym nie mają już praktycznie szans na utrzymanie się w lidze.
Opolanki przystąpiły do sobotniego meczu bez rozgrywającej Agnieszki Kowalczyk oraz libero Natalii Koryzny, a na środku z konieczności wystąpiła kontuzjowana Anna Kasaraba.

- Rywalki grały o wiele szybciej, a my nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. W tym składzie dziewczyny musiałyby w każdym meczu grać na dziewięćdziesiąt procent swoich możliwości, ponieważ jeśli choć jedno ogniwo zawiedzie to przegrywamy - mówił po meczu trener Malik.

Zawodniczki ASPS-u dorównywały rywalkom w przyjęciu oraz na zagrywce, natomiast o wiele gorzej było w obronie. Ten element zadecydował o porażkach w pierwszym i trzecim secie , które opolanki przegrały do 22 i 23. Najgorzej było w drugiej odsłonie kiedy nasze siatkarki zdobyły tylko 16 punktów.

- Teraz kiedy nie mamy już szans na utrzymanie należy się skupić na budowaniu zespołu od podstaw. Jeśli zarząd przedłuży ze mną umowę to postaram się ściągnąć do klubu kilka juniorek - kończy Malik.

ASPS Opole 0

Piast Szczecin 3

Sety: 22:25, 16:25, 23:25

ASPS: Smolarska, Łabuz, Kasaraba, Borgosz, Gierejkiewicz, Wojtaś, Jonak (l)