Sport.pl

Styczeń Noriakiego Kasaiego: ¶mierć siostry i narodziny córki. "Reinkarnacja? Nie". Teraz wraca na skocznie

Paweł Korzeniowski, Kyodonews.net
03.02.2016 16:29
A A A
Noriaki Kasai

Noriaki Kasai (JENS MEYER/AP)

W sobotę wieczorem na ¶wiat przyszło pierwsze dziecko Noriakiego Kasaiego, w połowie stycznia za¶ po ciężkiej chorobie zmarła siostra skoczka. W przyszły weekend Kasai wraca na konkursy do Oslo.
W ostatni± sobotę Kasai zaj±ł czwarte miejsce w konkursie Pucharu ¦wiata w Sapporo. Dzień póĽniej na Okurayamie był trzeci. To nie było jednak najważniejsze w ten weekend. Japończyk na blogu poinformował o narodzinach swojego pierwszego dziecka. Skoczek nie podał jeszcze imienia córeczki, jednak przyznał, że jest silna i waży 3050 gramów.

- Ze zdrowiem mojej partnerki też wszystko w porz±dku. Kiedy usłyszałem płacz dziecka, to miałem łzy w oczach - relacjonował skoczek. - To bardzo emocjonalny czas dla mnie - powiedział weteran na konferencji prasowej po ostatnich skokach. Dwa tygodnie wcze¶niej po długiej i ciężkiej chorobie zmarła jego 38-letnia siostra Kumiko Maekawa. - Cierpiała na niedokrwisto¶ć aplastyczn±, wielokrotnie przetaczano jej krew. Było ciężko.

Kasai, jak sam mówił, nie mógł wej¶ć w stan głębokiej żałoby - jest w trakcie sezonu. Podczas mistrzostw ¶wiata w lotach symbolicznie uczcił jej pamięć i szybował z czarn± opask± na ramieniu. Skakał daleko i mówił: - Muszę być silny. Jest ¶rodek sezonu. Nie mogę pogr±żyć się w żałobie.

Przedwczoraj dodał: - Narodziny mojej córki nie traktuje jako reinkarnacji Kumiko, ale wierzę, że moja zmarła siostra doda mi siły - mówi weteran.

Najlepszy japoński skoczek już w ten weekend pojawi się na skoczni w Oslo, gdzie rozpocznie się szósty etap bież±cego sezonu w skokach. Dziewięć z jedenastu konkursów odbędzie się w Skandynawii (Norwegia i Finlandia), a pod koniec lutego skoczkowie polec± do Kazachstanu.

Tamtejszy konkurs będzie szczególny z co najmniej dwóch powodów - po pierwsze obiekt Gornyj Gigant po raz pierwszy zago¶ci najlepszych zawodników podczas zimowych skoków tej rangi, po drugie - je¶li nie zdarzy się nic niespodziewanego - będ± to 500. zawody Pucharu ¦wiata, w których wyst±pi Japończyk.

W ostatni weekend Kasai odebrał podwójny certyfikat oficjalnej kapituły Księgi Rekordów Guinnessa. Na swoim koncie ma już wiele rekordów (m.in. najstarszy zwycięzca zawodów P¦), ale teraz trafił do słynnego grona za inne rzeczy - największ± liczbę zawodów Pucharów ¦wiata, w których wzi±ł udział (488) oraz najstarszego zawodnika w historii, który stan±ł na olimpijskim podium (na dużej skoczni w Soczi. Przegrał z Kamilem Stochem).

43-letni zawodnik wci±ż prezentuje bardzo dobr± formę sportow±. W obecnym sezonie zajmuje 10. miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu ¦wiata (dwukrotnie stawał na podium - w Engelbergu i Sapporo). Dobrze prezentował się również w mistrzostwach ¶wiata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf, gdzie zaj±ł 5. miejsce i skoczył aż 240 metrów.Podobno każdy zna się na skokach. A ty? SprawdĽ się!


Gdzie jest i co robi szef skoków? - A może zwołam jury meeting? [WALTER HOFER PATRZY]
Zobacz więcej na temat:

Komentarze (5)
Zaloguj się
 • jaceq

  Oceniono 10 razy 10

  Trzymaj się, Noriaki! Jeste¶ Najlepszym Skoczkiem Wszechczasów!

 • krolowa-mroku

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystkiego najlepszego dla Wspaniałego Noriakiego!

 • xfire25

  Oceniono 2 razy 2

  Wojownik ciałem i sercem! :)

 • kimdongun

  Oceniono 1 raz 1

  Ronin

 • augenthaler

  Oceniono 3 razy -3

  Nie mógł przeżyć żałoby, bo jest w połowie sezonu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX