Puchar Polski w taekwondo

Zawodnicy Częstochowskiej Akademii Taekwon-do siedem razy stawali na podium podczas zawodów o Puchar Polski, jakie w weekend odbyły się w Nowym Dworze

To był pierwszy ważny start w tym sezonie dla ekipy trenera Jacka Wąsika. Wypadł pozytywnie, choć jak twierdzi szkoleniowiec, mogło być jeszcze lepiej. Nie zawiodła najbardziej utytułowana Aleksandra Nowak, która w gronie seniorek tym razem wystąpiła w walkach w kategorii do 70 kg. Awansowała do finału i zmierzyła się w nim z niepokonaną od kilku sezonów Małgorzatą Rogaczewską. - Ola wygrała pierwszą rundę, w drugiej również prowadziła i w samej końcówce straciła dwa punkty. To zadecydowało o porażce i o tym, że zajęła drugie miejsce - tłumaczy Wąsik.

Nowak poza tym wgrała układy I-DAN i w obu konkurencjach uzyskała kwalifikację do MP. W seniorkach wystąpiła także Kamila Dudzińska, która niespodziewanie zajęła trzecie miejsce w walkach do 52 kg.

Kamila walczyła także w kategorii juniorek. W finale wagi do 42 kg pokonała swoją siostrę Karolinę. Udany występ zaliczyła także Magdalena Radomiak (kat. do 60 kg). Choć jest w wieku juniorki młodszej, pewnie wygrała trzy walki od starszymi od siebie rywalkami i zajęła ostatecznie trzecią pozycję.

Inne wyniki. Seniorzy: walki kat do 71 kg: 5-8. Adam Kościelniak; juniorzy: układy stopni uczniowskich: 3. Kamil Klimaszewski, 5-8. Sławomir Ogłaza.