II liga piłki ręcznej

Szczypiorniści rezerw Wisły przegrali w Kielcach z Iskrą. Na szczęście dla nich porażki doznała też Wisła z Puław, z którą nafciarze rywalizują o awans do I ligi. Planowo wygrał Jurand Ciechanów z Trójką Ostrołęka

Na pięć kolejek przed zakończeniem drugoligowego sezonu pewne występów w I lidze mogą być już ekipy Pabiksu Pabianice i Wisły Sandomierz. O trzecie premiowane awansem miejsce walczą Wisły z Płocka i Puław. Obie mają po 26 pkt. Puławianie są na trzecim miejscu, bo mają korzystniejszy bilans bramkowy i już dwa razy wygrali z nafciarzami. Płocczanie muszą więc liczyć na to, że puławianie zgubią gdzieś punkty. Sami natomiast muszą zwyciężać. I wydawało się, że nafciarze przeskoczą puławian. Bo ci ostatni grali w Sandomierzu u wicelidera i przegrali. Wisła II pojechała natomiast w niedzielę do Kielc na mecz z okupującą dolne miejsce w tabeli Iskrą. Płocczanie liczyli więc na zwycięstwo. Początek meczu potwierdzał te przypuszczenia. Podopieczni Olgierda Sęka zaczęli od prowadzenia 3:0. W 7. min było 5:2 dla nafciarzy. I w tym momencie coś się zacięło w grze płocczan. Gospodarze najpierw doprowadzili do remisu 5:5. Płocczanie jeszcze na chwilę odzyskali przewagę (6:5), ale później bramki padały właściwie tylko dla Iskry. W 17. min było 11:7 dla Iskry, a w 21. min 14:9. Do końca pierwszej połowy płocczanom udało się odrobić część strat (15:18). Fatalnie zaczęła się dla Wisły II druga część meczu. Właściwie ona przesadziła o porażce. W ciągu siedmiu minut gospodarze zdobyli pięć bramek, a płocczanie tylko jedną. W 37. min przegrywali 16:23. Do końca meczu próbowali odrobić straty, ale bez powodzenia. W dodatku w 53. min czerwoną kartkę za trzecią dwuminutową karę dostał najlepszy snajper Wisły II w tym meczu Adam Twardo. W ostatniej minucie spotkania Iskra prowadziła tylko 34:32, ale udało jej się zdobyć 35 punkt i nawet o remisie nie było mowy.

Ciechanowski Jurand nie miał natomiast większych problemów z ograniem najsłabszej drużyny grupy C Trójki Ostrołęka. Tylko przez pierwsze 10 minut ekipa gości dorównywała kroku Jurandowi, a na tablicy widniał wynik 4:4. Później podopieczni Jacka Wardy rozkręcili się, zaczęli grać składniej i skutecznie, co od razu przyniosło im przewagę bramkową. W końcówce meczu obaj trenerzy wpuścili na parkiet rezerwowych graczy.

Iskra Kielce - Wisła II Płock 35:33 (18:15)

Wisła: Konczewski, Rodzik - Świerad 5, Twardo 9, Rumiak 7, Kwiatkowski, Białaszek 4, Szyczkow 2, Kolczyński 3, Kiczka, Domżalski, Kulik 3.

Jurand Ciechanów - Trójka Ostrołęka 38:23 (22:12)

Jurand: Gościcki, Sarnowski - Krajewski 10, Kurzęcki 9, Serbista 8, Prątnicki 8, Graboń 1, Balcerzak 1, Rytkowski 1, Gregorowicz, Dmowski, Nawrocki, Biernacki, Hunder.

Trójka: Ochenkowski, Brodzik - Kamionkowski 6, Bajno 4, Kowalski 4, Kiwak 3, Jankowski 2, Malicki 1, Zieliński 1, Ścibek 1, Wysocki 1, Choroszewski, Kolankowski, Żebrowski.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Włókniarz Konstantynów - Pabiks Pabianice 25:32, Wisła Sandomierz - Wisła Azoty Puławy 28:26, Warszawianka II - Unia Lublin 25:26, Vive II Kielce - Targówek 10:0 (walkower). Pauzował MKS II Końskie.