Grand Prix Opola w dżudo

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy opolskiej Gwardii w turnieju Grand Prix Opola seniorek i seniorów w dżudo.

Najlepiej z opolan wypadł Jakub Bułka, który w kategorii do 66 kg zajął pierwsze miejsce. Jego koledzy klubowi: Paweł Malowaniec (+100 kg), Jacek Kuźmiński (90 kg) i Piotr Rudkowski (73 kg), zajmowali drugie miejsca. Tuż za swoim kolegą w tej kategorii wagowej uplasował się Wojciech Piekarczyk

- To był nasz najlepszy występ od dłuższego czasu - powiedział Piotr Sztuka, trener Gwardii.

Dla opolan jest to dobry prognostyk przed czerwcowym Pucharem Europy, gdzie wystąpią wzmocnieni Andrzejem Karwackim i byłym mistrzem olimpijskim Pawłem Nastulą. Ten pierwszy wygrał kategorię do 81 kg oraz otrzymał nagrodę fair play.

Nieco słabiej wypadli zawodnicy AZS-u Opole. Trener Edward Faciejew twierdzi, że to skutek odmłodzenia składu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Bałanda z AZS-u Warszawa.

Rywalizacja wśród pań przebiegła pod dyktando reprezentantek Polski, wśród których prym wiodły Anna Żemła-Krajewska oraz Aneta Szczepańska, która została decyzją trenera kadry narodowej Radosława Laskowskiego uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju.

Za tydzień w hali przy ul. Kowalskiej odbędą się mistrzostwa Polski juniorów.