Wygrana piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin

PIŁKA RĘCZNA. Ekstraklasa kobiet. Piłkarki Zagłębia Lubin wygrały wyjazdowy mecz z Łącznościowcem Szczecin.

- Mogłyśmy wygrać wyżej, ale w ostatnich minutach grałyśmy w osłabieniu i to sprawiło, że były nerwy. Na szczęście koniec był dla nas pozytywny - przyznała Bożena Karkut, trenerka Zagłębia.

Zagłębie, w 46. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Iwonę Niedośpiał, prowadziło 21:14. Wydawało się, że jest już po meczu. Wtedy jednak rozpoczął się okres słabej gry Zagłębia i pościgu gospodarzy. Łącznościowiec odrobiał straty. W 58. minucie było już tylko 21:22, a Łącznościowiec dodatkowo grał w przewadze, ale lubinianki nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa.

Łącznościowiec Szczecin - Zagłębie Lubin 22:24 (9:12)

Łącznościowiec: Szywierska - Całużyńska 7, Piontke 6, Naumienko 5, Brzozowska 2, Szott 1, Sawicka 1, Andrzejewska 0, Kowalewska 0; Zagłębie: Kubisztal, Kawka - Błaszkowska 6, Kot 4, Ziółkowska 3, Semeniuk 3, Jakubowska 3, Niedośpiał 3, Sztefan 1, Daszewska 1, Romańczukiewicz 0.

Pozostałe wyniki: Gościbia Sułkowice - AZS AWF Katowice 21:15 (11:10); AZS AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków Tryb. 37:23 (20:10); Zgoda Ruda Śl. - Start Elbląg 16:24 (11:13); zaległy mecz Sośnica Gliwice - Bystrzyca Lublin rozegrany zostanie w środę.