Stal Bielsko-Biała - TeleNet Autopart Mielec 3:0 (25:16, 25:16, 26:24)

SIATKÓWKA KOBIET. Seria A. Zaledwie 63 minuty potrzebowały siatkarki BKS Stali Bielsko-Biała na pokonanie mieleckiego TeleNetu.

Tylko w ostatnim secie środowego pojedynku bielszczanki miały większe problemy z przełamaniem bloku rywalek. W tej partii bardzo często był wynik remisowy, ale BKS za trzecim meczbolem rozstrzygnął sprawę zwycięstwa. Zbigniew Krzyżanowski, trener BKS, pochwalił swój zespół, a szczególnie Lubę Jagodinę. - Po pucharowych meczach z Cannes była w "dołku", ale widać, że z niego wychodzi - mówił. Kiedy w pierwszym secie Jagodina weszła na zagrywkę przy stanie 20:16, to została na niej już do końca tej partii.

Szkoleniowiec Mielca Jerzy Matlak tak dotkliwą porażkę tłumaczył licznymi błędami Elżbiety Nykiel i Marioli Barbachowskiej. - Grając z tak silnym zespołem jak BKS nie można pozwolić sobie na tyle nieudanych zagrań - pomstował Matlak.

Porażka TeleNetu w Bielsku nie jest żadną niespodzianką, ale skromne zdobycze punktowe mielczanek w pierwszych dwóch setach mogą trochę zastanawiać. - Cały zespół zagrał słabiej niż ostatnio z Gwardią, bez wiary i przekonania, że w Bielsku można cokolwiek zdziałać. BKS Natomiast konsekwentnie i równo zmierzał do celu - podsumował środowy mecz Jacek Wiśniewski, II trener TeleNetu.