Monika Pyrek czwarta w Doniecku, Mirosław Formela szósty na 800 m w Lipsku

LEKKA ATLETYKA. W mityngu gwiazd skoku o tyczce zawodniczka MKL-u Szczecin uzyskała swój drugi wynik w tym sezonie - 4,52. Zawodnik Sportingu Międzyzdroje pomagał reprezentacji w Pucharze Europy

W sobotę Formela ( Sporting Międzyzdroje) wspomagał polską reprezentację w gromadzeniu punktów w drugim halowym Pucharze Europy w Lipsku. Do końca nie było wiadomo, na jakim dystansie pobiegnie: 800 czy 1500 m. Formela razem z trenerem woleli start na 1500 m, ponieważ do tego dystansu zawodnik przygotowuje się na halowe mistrzostwa świata (5-7 marca) w Budapeszcie. Nic jednak nie dały negocjacje prowadzone z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki na dzień przed startem i ostateczne Formela pobiegł na zaplanowane przez związek 800 m.

W mało emocjonującym biegu, który rozgrywany był w wolnym tempie, Polak zajął dopiero szóste miejsce z czasem 1:49,83, czyli o ponad dwie sekundy gorszym niż ten, który uzyskał w swoim pierwszym starcie w hali pod koniec stycznia. Zwyciężył Holender Brian Som (1:48,79). Polska reprezentacja mężczyzn zajęła w tegorocznym Pucharze Europy siódme miejsce (35 pkt), a panie uplasowały się na pozycji czwartej (41 pkt). Wygrały Rosjanki i Francuzi. Startowało po osiem europejskich drużyn.

W przeciwnym kierunku niż Formela wyjechała z kraju na swój trzeci w tym sezonie mityng Monika Pyrek. W prestiżowych zawodach gwiazd tyczki w Doniecku (Ukraina), w których organizację zaangażowany jest słynny Siergiej Bubka, zawodniczka MKL-u Szczecin zajęła czwarte miejsce, pokonując poprzeczkę na wysokości 4,52. Wygrała Jelena Isinbajewa z wynikiem 4,83 (rekord świata).