Pozostałe wyniki i tabela ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Już w środę wielki mecz: Vive Kielce - Wisła Płock

Nie było niespodzianek w spotkaniach 16. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych

Przypomnijmy, że w piątek Vive rozgromiło w stolicy Warszawiankę 38:25 (19:10) i była to najwyższa wygrana kielczan w historii pojedynków między tymi zespołami. Zwłaszcza w pierwszej połowie kielczanie zagrali świetny mecz. To dobry prognostyk przed środowym pojedynkiem na szczycie - o godz. 19.30 mistrzowie Polski podejmują wicemistrzów kraju Wisłę Płock.

W pozostałych spotkaniach 16. kolejki ekstraklasy najciekawiej było w Kwidzynie. Miejscowy MMTS nie dał rady wrocławskiemu Śląskowi. Znów gorzej w pierwszej połowie zagrała Wisła - w Płocku tuż przed przerwą przegrywała nawet z DGT AZS AWFiS Gdańsk 12:14. W drugiej połowie - podobnie jak tydzień temu w Głogowie - płocczanie nie dali szans rywalom.

Bilety już są

Pierwszego dnia przedsprzedaży sprzedano blisko 200 biletów na mecz Vive - Wisła. Jak informowaliśmy, wejściówki - 20 złotych normalne i 15 ulgowe - można kupować w sklepie GT Auto przy ul. Żytniej, kantorze U Marynarza oraz sklepach Dora i Fantazjusz przy ul. Sienkiewicza, salonie Foto Perfect (ul. Paderewskiego), kwiaciarni Radek Wasiak (ul. 1 Maja) oraz sekretariacie Vive w hali przy ul. Krakowskiej).

Pozostałe wyniki: MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 29:32 (13:17), Wisła Płock - DGT AZS AWFiS Gdańsk 35:24 (14:14), MOSiR Zabrze - PZU Życie Zagłębie Lubin 18:33 (10:21), Olimpia Piekary Śląskie - Chrobry Głogów 29:21 (15:11), Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 28:28 (12:16)