Zwycięstwa torunian w III lidze koszykarzy

Aż 114 punktów w meczu z BTK Brodnica zdobyli koszykarze Zrywu/VIII LO. Tylko w jednej kwarcie rzucili rywalom mniej niż trzydzieści ?oczek?.

Najlepszy z toruńskich zespołów ma za sobą dwa udane mecze. Pokonał na wyjeździe Katarzynkę, w której zabrakło najlepszych graczy - Rafała Grelewicza i Radosława Plebanka. Obaj przeszli właśnie do lokalnego rywala. Ten drugi wzmocnił już Zryw/VIII LO już w pojedynku z brodniczanami. Gospodarze znakomicie zaprezentowali się przede wszystkim w ofensywie, a klasą dla siebie był obrońca torunian Łukasz Wiśniewski. Nie tylko trzy razy trafił z dystansu, ale imponował również sprytem i dynamiką pod koszem. Łącznie zgromadził 38 punktów.

W derby Torunia WAX pewnie pokonał Katarzynkę - tylko pierwsza kwarta pojedynku była wyrównana. Później gospodarze powiększali przewagę, a bardzo skuteczny był Witold Waczyński, który pięć razy zdobył punkty rzutami zza lini 6,35 m. Z 14-punktową porażką z liderem z Gniewkowa wrócili natomiast akademicy z AZS. Choć lider torunian Sławmori Murowicki zdobył blisko połowę dorobku całej drużyny, to nie starczyło to na pokonanie wyrównanego zespołu Harmattana. W ekipie z Gniewkowa najwięcej kłopotów akademikom sprawili byli gracze AZS - Tomasz Beciński, Jacek Dzierżawski, Michał Rudnicki i Adam Iciek, który zadebiutował w nowym klubie.

Wyniki:

Katarzynka - Zryw/VIII LO 87:97 (19:24, 24:17, 15:32, 29:24)

Katarzynka: Skonieczny 21 (2), P. Wiśniewski 16 (1), Lazović 10, Łykowski 9, Woźniak 5 (1) oraz Gzella 15, Nowak 9, Morzdzyński 2, Szóstek 0

Zryw: Ł. Wiśniewski 26 (2), Derkowski 15, Rabowski 14, Świtalski 6, Winczura 3 oraz Pęk 10, Kosiński 7, Sawicki 5, Bagaziński 6, Okuniewski 4

WAX - Katarzynka 85:64 (18:19, 19:9, 27:18, 21:18)

WAX: W. Waczyński 17 (5), Sztejka 17, Kłos 11, Romanowski 10, Szarszewski 6 (2) oraz Bukowski 10, Marchlewski 5 (1), Mróz 4, Dowbor 3 (1), A. Waczyński 2, Jarosz 0, Hanus 0

Katarzynka: Skonieczny 22 (4), Woźniak 17 (3), Lazović 12, Gzella 5, Łykowski 3 oraz Wiśniewski 2, Nowak 2, Szóstek 1, Morzdzyński 0, Dróżdż 0.

Zryw/VIII LO - BTK 114:99 (32:31, 17:30, 31:21, 34:17)

Zryw/VIII LO: Wiśniewski 38 (3), Rabowski 21, Derkowski 15 (1), Świtalski 14 (2), Winczura 7 oraz Pęk 7 (1), Plebanek 7, Kosiński 4, Bagaziński 1

BTK: Kłopotek 22, Jarmulski 20 (5), Sadowski 18 (2), Żugaj 15, Łabuś 9 oraz Łysik 11, Ziętarski 4, Grzybowski 0, Rybiński 0

Harmattan - AZS/UMK 84:70 (16:17, 24:16, 18:22, 26:15)

AZS/UMK: Murowicki 30 (2), Skowroński 11, Bukowski 6 (1), Walczak 6, Buszewski 5 oraz Karczewski 10 (1), Gorczyca 2, Niestrój 0, Czajkowski 0

Pozostałe wyniki: Unia Solec Kujawski - Żegluga Nakło 89:61, Novum Bydgoszcz - Astoria Bydgoszcz 90:84