Górnik Łęczna - Tłoki Gorzyce 0:1

W Straszęcinie grający w ekstraklasie piłkarze Górnika Łęczna spotkali się z II-ligowymi Tłokami Gorzyce. Drużyna trenera Jacka Zielińskiego przegrała, a zwycięskiego gola strzelił były gracz łęcznian Dariusz Solnica

Drużyna Tłoków po zwycięstwie 2:1 z Wisłą Płock tym razem pokonała kolejnego przedstawiciela I ligi, Górnika z Łęcznej. Mecz rozegrano na doskonale przygotowanym boisku, a jedyna bramka padła po zespołowej akcji całego zespołu i dokładnym dograniu Pawła Szafrana, które skutecznie wykończył nowy nabytek Tłoków, Solnica. Był to trzeci gol tego napastnika w czterech meczach kontrolnych. Piłkarze Górnika także mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale w pierwszej połowie nie zdołali ich wykorzystać Grzegorz Szymanek i Piotr Matys, a po przerwie Andrij Griszczenko oraz Janusz Wolański.

Łęcznianie nie wracają do domu. Dziś potrenują w Straszęcinie, skąd pojadą do Zabrza, gdzie w czwartek o godz. 13 spotkają się z Górnikiem.

GÓRNIK ŁĘCZNA 0

TŁOKI GORZYCE 1 (0)

Bramka: Solnica (70.).

Górnik I połowa: Holewiński - Kościelniak, Nikitovie, Jaroszyński - Smolak, Copik, Budka, Skwara, Sobczyk - Matys, Szymanek.

Górnik II połowa: Mioduszewski - Bożyk, Kościuk, Pawelec - Wolański, Soczewka, P. Bronowicki, Bugała, Wójcik - Griszczenko, Szymanek.

Tłoki: Pyskaty - Wtorek, Złotek, Lebioda - Krawiec, Ławryszyn, Szafran, Kusiak - Bański, Fabianowski - Solnica oraz Petrykowski, Tułacz, Pacanowski, Murdza, Gajda, Głuch, Sobieraj.