Grzegorz Sposób 2,21

Skoczek wzwyż Startu Lublin Grzegorz Sposób zajął siódme miejsce w zawodach halowych rozegranych w Goeteborgu pokonując wysokość 2,21 m

Lubelski lekkoatleta wystartował w Szwecji w mityngu halowym Eurojump, który zgromadził na starcie zawodników z czołówki światowej. Zwycięzcą konkursu został wicemistrz świata z Paryża reprezentant Szwecji Stefan Holm, który pokonał poprzeczkę na wysokości 2,34 m. Jest to najlepszy w tym roku wynik na świecie. Mistrz świata Jacques Freitag z RPA zajął piąte miejsce wynikiem 2,25.

Mityng w Goeteborgu był pierwszym tegorocznym startem Grzegorza Sposoba w ramach przygotowań do występu na olimpiadzie w Atenach. Przypomnijmy, że lublinianin zapewnił sobie prawo do startu w igrzyskach, zajmując na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Paryżu szóste miejsce. W Goeteborgu naszemu skoczkowi nie odpowiadało twarde podłoże, które powodowało, że odbijał się zbyt blisko poprzeczki. Swoją obecną formę ocenia na znacznie lepsze rezultaty.

Jak informuje jego trener Andrzej Kleczek, Grzegorza Sposoba czekają w lutym jeszcze cztery ważne starty. 14 lutego będzie skakał na mityngu w Tampere, 17 lutego w Bańskiej Bystrzycy, 19 lutego w Brnie i wreszcie 22 lutego w mistrzostwach Polski w Spale. - Jeśli w tych imprezach Grzegorz nie skoczy co najmniej 2,28, to nie weźmie udziału w halowych mistrzostwach świata w Budapeszcie, które odbędą się w od 3 do 5 marca - mówi trener Kleczek. Zawodnik zrezygnuje z dalszych startów halowych i będzie się przygotowywał do olimpiady podobnie jak przed rokiem do mistrzostw świata. Pojedzie na obozy klimatyczne w marcu w górach hiszpańskich i w kwietniu na Wyspach Kanaryjskich, gdzie będzie już można w plenerze pracować nad techniką. - Sposób nigdy nie przepadał za startami halowymi, choć mistrzostwa w Budapeszcie byłyby przydatne. W sezonie olimpijskim wszystko jednak jest podporządkowane igrzyskom. Jeśli na początku marca nie będzie odpowiedniej formy, to zrezygnujemy bez żalu z halowych mistrzostw - dodaje trener.