Eliminacje Euro 2016. Finlandia zremisowała z Rumunią, Węgry wygrały z Wyspani Owczymi. Tamas Kadar z asystą

Piłkarz Lecha Poznań asystował przy golu Daniela Bode w meczu reprezentacji Węgier z Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2016. Węgrzy przegrywali z niedocenianymi rywalami 0:1, ale zdołali wygrać i są w walce o awans na mistrzostwa Europy.

Sytuacja Węgrów była dramatyczna, bo przegrywali z Wyspami Owczymi u siebie 0:1. Dwie bramki Daniela Bode z Ferencvarosu Budapeszt dały im jednak zwycięstwo. Przy pierwszej asystował Tamas Kadar z Lecha Poznań, który rozegrał pełne 90 minut w tym spotkaniu. Farerzy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Atli Gregersena.

W tym samym czasie Rumunia przegrywała u siebie z Finlandią 0:1. W fińskich barwach od pierwszej do ostatniej minuty grał Paulus Arajuuri. Po przerwie, w 74. minucie za strzelca gola Joela Phjanpalo wszedł Kasper Hämäläinen. W doliczonym czasie gry Rumuni jednak wyrównali po golu Ovidi Horbana i dzięki temu remisowi zachowali drugie, premiowane bezpośrednim awansem miejsce w grupie. Węgrzy są na trzeciej pozycji. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z przegrywającą wszystko jak leci Grecją. Rumunia ma wyjazd na Wyspy Owcze. Kto straci punkty, może stracić szansę na bezpośredni awans, bowiem Rumunia wyprzedza Węgry tylko o punkt. Finlandia już się w walce o awans nie liczy.