Tytan - Polpak 93:84

Koszykarze Tytana Częstochowa pokonali w niedzielę Polpak Świecie i awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli I ligi

Częstochowski zespół zagrał wreszcie konsekwentnie i na równym poziomie przez cały mecz. Przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa. Tylko w pierwszej kwarcie Polpak prowadził 7:5, 13:12 i ostatni raz w 8. min 22:21. Potem Tytan uzyskał przewagę, którą powiększał przez trzy kwarty. Rywale prowadzeni (nieformalnie) przez byłego trenera Astorii Bydgoszcz - Aleksandra Krutikowa grali bardzo ambitnie i agresywnie. Ofiarą przypadkowego starcia z rywalem stał się już w pierwszej akcji Tomasz Milewski. Środkowy Tytana został przypadkowo uderzony i z rozciętym łukiem opuścił boisko: - Tomek ma pecha - mówił trener Arkadiusz Urbańczyk. - Lekarze założyli mu siedem szwów. Po przerwie chciał grać i to mu się chwali, ale wolałem nie ryzykować i oszczędzać go na kolejny ważny mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Tym razem w Tytanie było mniej zmian. Przez większość czasu ma boisku przebywali: Przemysław Migała, Piotr Trepka, Dariusz Szynkiel i Michał Saran. Ta czwórka decydowała o postawie Tytana.

W drugiej kwarcie częstochowianie zyskali wyraźną przewagę, odskoczyli na dziesięć punktów (42:32). W kolejnej części przewaga jeszcze urosła. Nasz zespół wygrywał 62:47, 68:51, 77:59. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze grali spokojnie, długo rozgrywali piłkę i widać było, że nie dadzą sobie odebrać zwycięstwa.

- Zaczęliśmy wreszcie konsekwentnie grać od początku do ostatniej minuty - mówił po meczu szkoleniowiec Tytana. - Jeszcze w poprzednich meczach mieliśmy przestoje. Dzisiaj graliśmy konkretne, ustawione akcje do końca, nie były łamane po drugim, trzecim podaniu. Gdy rywale nas dochodzili, potrafiliśmy się zmobilizować i znów odskoczyć. Liczę na to, że będziemy tak grać w kolejnych meczach, szczególnie za tydzień w Tarnobrzegu, gdzie czeka nas trudny spotkanie.

TYTAN - Polpak Świecie 93:84 (28:24, 25:20, 26:23, 14:17)

TYTAN: Koczwara 2, Szynkiel 27 (2x3), Sośniak 5 (1), Milewski 0, Migała 16 - Saran 23, Trepka 9 (1), Woldan 6, Nogalski 3 (1), Miękus 2;

Polpak: Skiba 6 (1), Gierszewski 11 (1), Głowala 7, Kalinowski 9 (1), Molenda 8 oraz Makowski 20 (2), Kamiński 16, Kowalczyk 7 (1), Iciek 0, Herman 0.

Inne wyniki: Viking Gdynia - Pogoń Ruda Śląska 108:62, Kotwica Kołobrzeg - SMS PZKosz. 82:60, Legia Warszawa - SKS Starogard Gdański 74:96, Basket Kwidzyn - Siarka Tarnobrzeg 90:52, Alba-Alstom Chorzów - Zastal Zielona Góra 83:85, Stal Stalowa Wola - Turów Zgorzelec przełożony.