Katarzynki przegrywają z SMS Warszawa 82:95

Za to w pojedynku najskuteczniejszych koszykarek Ij ligi górą była torunianka Jolanta Sowińska-Broczek

Najbardziej doświadczona koszykarka AZS/UMK (w sobotę świętowała 29. urodziny) do tej pory zdobywała w każdym meczu średnio niemal 20 pkt. O trzy ponad punkty więcej miała na koncie liderka SMS Katarzyna Krężek. Koszykarka kreowana na drugą Agnieszkę Bibrzycką (tak jak ona, świetnie rzuca z każdej pozycji i wypromowała się w SMS) na parkiecie "spożywczaka" w pełni potwierdziła swoje walory. Była praktycznie nie do powstrzymania przez toruńską defensywę. Trafiła m.in. pięć razy z dystansu. Indywidualny pojedynek z Sowińską-Broczek jednak przegrała. Torunianka zdobyła o cztery "oczka" więcej.

Problem w tym, że Krężek miała do pomocy przynajmniej dwie równie dobre i skuteczne koszykarki. Zwłaszcza Izabela Piekarska znakomicie wykorzystywała pod koszem swoją przewagę fizyczną. W efekcie warszawianki prowadziły od początku meczu. Akademiczki dzielnie walczyły i kilka razy były bliskie wyrównania, ale za każdym razem słabszy moment gry wystarczał koszykarkom ze stolicy do ponownego zwiększenie przewagi. Tak było choćby w drugiej kwarcie, gdy katarzynki najpierw zmniejszyły straty do dwóch punktów (45:47), by ostatnie dwie minuty tej części przegrać 0:6.

- Zabrakło nam trochę siły fizycznej - przyznała Sowińska-Broczek.

jp

Dla Gazety

Maciej Broczek

trener AZS/UMK

Nie mam żadnych pretensji do swojego zespołu, bo uległ naprawdę mocnemu rywalowi. SMS przegrała kilka spotkań, ale tylko dlatego, że kontuzjowane były najlepsze koszykarki. W pełnym składzie nie ma na nią mocnych w lidze. Dziękuję swoim zawodniczkom za to, że mimo to podjęły walkę i były równorzędnym rywalem dla SMS.

not. jp

Wynik meczu

AZS/UMK TORUŃ - SMS WARSZAWA 82:95 (20:30, 25:23, 17:20, 20:22)

AZS/UMK: Sowińska-Broczek 30 (2), Maksel 19, Zawadka 14 (2), Nijaki 8, Rumińska 6 oraz Czajkowska 6, Wiśniewska 0, Zaniewska 0

Najwięcej dla SMS: Krężel 26 (5), Piekarska 25, Błaszczak 17

Pozostałe wyniki: Gedania Gdańsk - MOS Wrocław 84:73, Tęcza Leszno - Wisła II Kraków 89:72, Unia Swarzędz - MUKS Poznań 96:68, AZS Jelenia Góra - Włókniarz Białystok 93:75, AZS Wrocław - Widzew Łódź 62:68, Filar Sosnowiec - PWSZ Gorzów 49:77