Bafra Sokół Łańcut - Pogoń Puławy 103:68, Znicz Jarosław - Pogoń Prudnik 94:87

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II LIGA. Koszykarze z Jarosławia i Łańcuta po raz kolejny zainkasowali komplet punktów. Jarosławianie dopiero w końcówce meczu zapewnili sobie sukces w pojedynku z Pogonią Prudnik.

Pojedynek pierwszej i dwunastej drużyny w tabeli niespodziewanie był bardzo wyrównanym pojedynkiem. Początek spotkania należał nawet do gości z Prudnika. Później gra się wyrównała, ale podopieczni Stanisława Gierczaka długo nie mogli uzyskać zdecydowanej przewagi. Jeszcze w 34. minucie był remis 77:77. W końcówce meczu grający praktycznie w piątkę gracze Pogoni nie wytrzymali kondycyjnie, co szybko wykorzystał lider II ligi. W 38. minucie Znicz prowadził 87:82, by ostatecznie wygrać 94:87.

ZNICZ JAROSŁAW 94

POGOŃ PRUDNIK 87

Kwarty: 32:26, 19:24, 24:25, 19:12.

Znicz: Szczotka 22, Kowalenko 24 (3), Kordas 12, Fortuna 9 (2), Mikołajko 15 oraz Kamiński 6, Zalewski 6, Belczyk 0, Pilecki 0, Wojtanowicz 0.

Pogoń: M. Łakis 10 (1), Trytek 12 (2), Jankowski 19 (2), T. Łakis 36 (2), Kuś 10 oraz Franek 0, Olbiński 0.

Widzów: 650.

Zgodnie z oczekiwaniami łańcucianie nie mieli problemów z pokonaniem outsidera rozgrywek z Puław. Co prawda początek meczu wskazywał, że być może goście, którzy w Łańcucie zjawili się w szóstkę, powalczą z drużyną Sokoła (po pięciu minutach było 10:10), ale z biegiem czasu przewaga podopiecznych Dariusza Kaszowskiego była coraz wyraźniejsza. Po pierwszej połowie Sokół prowadził 56:33, by po zmianie stron jeszcze powiększyć przewagę. Ostatecznie łańcucianie wygrali róznicą 35 punktów.

Już w środę koszykarzy z Łańcuta czeka zaległy mecz z Mickiewiczem Katowice. Być może zadebiutuje w nim pozyskany z Zagłębia Sosnowiec Marcin Ecka, który bacznie obserwował poczynania kolegów w pojedynku z Pogonią.

BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUT 103

POGOŃ PUŁAWY 68

Kwarty: 28:16, 28:17, 16:11, 31:24.

Sokół: Baran 5, Bielecki 11 (3), Szymański 14, Ucinek 15 (1), Rusin 4 oraz Miś 14, Koszuta 9, Romanek 3 (1), Wlaź 14 (4), Podolec 8, Pazdan 6

Pogoń: Śmiałek 10, Przykaza 2, Kowalski 17 (3), Piekarski 16 (1), Szeleźniak 16 oraz Mizerski 7.

Widzów: 200.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: AZS Radom - Piotrcovia 79:72, Start II Lublin - Lafarge Kielce 69:64, MMKS Dąbrowa Górnicza - Bobry Zabrze 79:73, Zagłębie Sosnowiec - Mickiewicz Katowice 52:68, Big Star Tychy - MCKS Czeladź 105:82, pauzowała Polonia Przemyśl.