Sport.pl

Siatkarze MUKS 15 Białystok pokonali wicelidera trzeciej ligi Remex Białystok

Pięć setów trwało spotkanie na trzecioligowym szczycie, w którym młodzi siatkarze MUKS 15 Białystok podejmowali zaawansowany wiekiem Remex Białystok. W tie-breaku górą był MUKS
Mecz ten rozegrano awansem, bowiem obie drużyny zagrają w niedzielę w hali AMB w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydawało się, że pojedynek lidera z wiceliderem skończy się w trzech krótkich partiach. MUKS wygrał dwa pierwsze sety.

- Przegrywaliśmy w drugiej partii 12:17, a mimo to mieliśmy udaną końcówkę i wygraliśmy 29:27 - relacjonuje Witold Kaczmarek, trener MUKS-u. - Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej partii, ale wtedy my prowadziliśmy 16:10. Później nasze proste błędy zadecydowały o przegraniu seta. Prawie trzytygodniowy rozbrat z treningami zrobił swoje. Zmartwiła mnie nieskuteczność zagrywki, której poświęcamy sporo uwagi.

Zawodnicy Remeksu wygrali także czwartego seta. Dobrze rozpoczęli też ostatnią partię, bo wygrywali już 8:5. Ale ostatecznie lepsi w końcówce znowu okazali się podopieczni trenera Kaczmarka (15:13).

- Traktujemy występy w trzeciej lidze jak dobrą zabawę - tłumaczy zawodnik Remeksu i trener siatkarek AZS-u Dariusz Pieśniak. - Nasi rywale profesjonalnie podchodzą do rozgrywek. Stąd rezultat uważam za całkiem niezły.

Wygrana MUKS-u, który w tegorocznych zmaganiach nie przegrał meczu, przesądza raczej o zwycięstwie w lidze.

- W niedzielę spotkamy się z Moderatorem Hajnówka - mówi Kaczmarek. - W planach mamy też mecz z innym drugoligowcem, Netem Ostrołęką. W dalszej kolejności chcemy zagrać z mającym aspiracje drugoligowe AZS-em AWF Biała Podlaska, brązowymi medalistami mistrzostw Polski juniorów - MOS-em Wola Warszawa, a przy okazji ze stołecznym MDK-iem. Wszystkie te sparingi mają nas lepiej przygotować do walki o awans do drugiej ligi.

TABELA

1. MUKS 15 Białystok102030:7
2. Remex Białystok101725:13
3. Biebrza Lipsk91419:15
4. Mlekpol Grajewo81316:13
5. WSFiZ Białystok91317:21
6. Dojlidy Białystok81013:19
7. SUKSS Suwałki9104:24
8. OSiR Sokółka9911:24
Dwie najlepsze drużyny walczyć będą w barażach o awans do drugiej ligi.