Sport w skrócie

Wyniki Wielkopolan w biegach sylwestrowych w Trzebnicy i Łodzi. Wyniki turnieju szachowego w Krakowie.

SYLWESTROWE BIEGANIE W TRZEBNICY. Marek Jaroszewski z klubu Apis Plus Piła zajął szóste miejsce w 19. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Wygrał Jakub Czaja z SKLA Sopot. Trzeci był gnieźnianin w barwach Zawiszy Bydgoszcz Dariusz Kruczkowski. 10-kilometrową trasę pokonało 480 zawodników. Przypomnijmy, że Jaroszewski z Piły cztery dni wcześniej wygrał Bieg Sylwestrowy w Poznaniu. Czwarta wśród kobiet była poznanianka Małgorzata Sobańska, która reprezentuje obecnie barwy Sportingu Międzyzdroje.

SYLWESTROWE BIEGANIE W ŁODZI. Znakomicie spisali się biegacze klubu Maraton Turek w 18. Biegu Sylwestrowym, który odbył się w środę w lesie łagiewnickim w Łodzi. Na dystansie 9 km rywalizowało 250 zawodniczek i zawodników. Wśród kobiet trzecia była turczanka Izabela Cytrowska, która do zwyciężczyni - Edyty Lewandowskiej z RKS Łódź - straciła ponad dwie minuty. Drugie miejsce w klasyfikacji mężczyzn zajął Marcin Panfil, który na metę przybiegł 14 sekund po triumfatorze Jarosławie Omąkowskim z RKS Łódź. Czwarty był Krzysztof Bartkiewicz, a piąty - Łukasz Panfil.

Szachy

FESTIWAL W KRAKOWIE. Marcin Szeląg z Pocztowca Poznań zajmuje siódme miejsce po pięciu rundach prestiżowego 14. Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Cracovia 2003. Prowadzi ukraiński arcymistrz Władimir Malaniuk z dorobkiem 4,5 pkt. Poznaniak Szeląg ma 4 pkt. W Krakowie w czterech turniejach gra 424 zawodników i zawodniczek.