SPORT W SKRÓCIE

PUCHAR PREZESA DLA MORANDY. Wojciech Moranda - dzięki bardzo dobremu występowi w ostatniej, czwartej rundzie II ogólnopolskiego turnieju szachowego o puchar prezesa Farta Kielce - został zwycięzcą klasyfikacji generalnej zawodów. W rozegranej w sali ZSZ nr 1 edycji "Jesień 2003" szachista Żaka MDK Kielce zdobył 8,5 pkt w dziewięciu partiach, remisując jedynie w ostatniej grze z mieszkającym w Luksemburgu Leszkiem Bakalarzem. Ten wynik pozwolił mu o jeden punkt (29,5 w czterech edycjach) wyprzedzić najlepszego w ubiegłorocznych rozgrywkach Michała Paterka (MDK Orlęta Radom) - 28,5. Na trzecim miejscu, zarówno w ostatnim turnieju, jak i punktacji łącznej, sklasyfikowany został Tadeusz Kieres. W zawodach w ZSZ nr 1 startowało 70 zawodników ze Świętokrzyskiego i Radomia, a w klasyfikacji generalnej punktowały 154 osoby.

SŁONECZNE NA GWIAZDKĘ. Drużyna FC Słoneczne wygrała trzecią edycję Gwiazdkowego Turnieju Trójek Piłkarskich. W finale odbywającego się w sali SP 1 na kieleckim osiedlu Bocianek turnieju Słoneczne pokonało 3:1 MOZ/Viking. Trzecie miejsca zajęły Racing i Sporting. Najlepszym zawodnikiem został Rafał Czarnecki, królem strzelców Piotr Kukuła - 12 bramek (obaj FC Słoneczne), a za najlepszego bramkarza uznano Krzysztofa Jaworskiego (Racing). Dziś o godz. 20 w sali SP 1 rozegrana zostanie jubileuszowa 60. liga trójek.

NIEZRZESZONY MISTRZ. Kielczanin Ireneusz Koper został indywidualnym mistrzem województwa seniorów w szachach. W finale niezrzeszony szachista z Kielc dwukrotnie pokonał Andrzeja Szczukiewicza z Farta Kielce. Brązowe medale wywalczyli również zawodnicy Farta: Konrad Cieśla i Michał Szczecina.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. XXVI Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Wójcika został uznany przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej", Radia Kielce i "Słowa Ludu" za imprezę weekendu. Na starcie tych tradycyjnych rozgrywek stanęły 24 drużyny, a wśród zawodników można było oglądać piłkarzy I ligi. W pozostałych kategoriach (sportowiec, drużyna) wyróżnień w ten wyjątkowy, świąteczny weekend nie przyznaliśmy.