Meblotap AZS Chełm - Stary Browar AZS Poznań 68:96

Koszykarki Meblotapu przegrały drugi mecz pod kierunkiem nowego trenera Anatolija Bujalskiego - uległy we własnej hali poznańskiemu Staremu Browarowi aż 68:96

Zespołowi chełmskiemu nie można odmówić zaangażowania i waleczności w sobotnim meczu ze Starym Browarem AZS Poznań. Nie były jednak w stanie przeciwstawić rywalkom walorów koszykarskich wystarczających do podjęcia wyrównanej walki i w rezultacie uległy różnicą aż 28 punktów. Nie do zatrzymania były dla nich zwłaszcza rozgrywająca Beata Krypska-Tyszkiewicz i środkowa Gabriela Toma. Już w trzeciej minucie po rzutach tych zawodniczek poznanianki prowadziły 8:0. Gospodynie nie rezygnowały, kilka razy zmniejszały stratę do kilku punktów, ale nie udawało się im dojść rywalek.

Przewaga Starego Browaru systematycznie się powiększała, głównie dzięki dobrej agresywnej grze w obronie, z którą chełmianki nie potrafiły sobie poradzić. Ich ataki się rwały, często kończyły stratami piłek. Z kolei obrona Meblotapu pozostawiała poznaniankom wiele swobody i nie przeszkadzała im w wypracowywaniu sobie pozycji rzutowych. Dały też o sobie znać kłopoty w walce na deskach. Mimo wysiłków Doroty Piątkowskiej i Oksany Dołgorukowej zawodniczki Meblotapu zdołały zebrać o 11 piłek mniej niż rywalki.

Najsilniejszą bronią chełmianek była (inaczej niż w meczu z ŁKS Łódź) bardzo dobra skuteczność przy wykonywaniu rzutów osobistych. Zawodniczki Starego Browaru nie zawodziły w rzutach spod kosza i z półdystansu. Po przerwie przewaga zespołu gości szybko zbliżyła się do 20 punktów i dalej jeszcze stopniowo rosła. Na pięć minut przed zakończeniem meczu prowadził on już 85:61 i do końcowej syreny nie zmniejszał tempa.