Sport w skrócie

PŁYWANIE

"BRĄZ" KORZENIOWSKIEGO. Paweł Korzeniowski (Dwory/Unia Oświęcim) zdobył brązowy medal na 200 m stylem motylkowym w finale mistrzostw Europy rozgrywanych w Dublinie na krótkim basenie. W eliminacjach pobił swój rekord Polski o 1,26 s (1.54,46). W finale był jeszcze szybszy - o 0,04 s (1.53,68).

W eliminacjach na 50 m stylem grzbietowym Katarzyna Staszak (Jordan Kraków) zajęła 28. miejsce, a na 200 m stylem grzbietowym była 19.

ŁYŻWIARSTWO

ZŁOCI SIUDKOWIE. Para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek (Dwory/Unia Oświęcim) zdobyła złoty medal mistrzostw Polski seniorów w łyżwiarstwie figurowym. Na zawodach rozgrywanych w Łodzi dobrze wypadli też inni Małopolanie. "Złoto" zdobyli także Anna Zawada (UKŁF Unia Oświęcim, solistki seniorki) oraz Joanna Dusik i Patryk Szałaśny (UKŁF Unia, pary sportowe, juniorzy). Drugie miejsca zajęli Maria Mordarska (Cracovia, solistki seniorki), Mateusz Chruściński (UKŁF Unia, soliści, juniorzy) oraz Aneta Michałek i Mariusz Świerguła (UKŁF Unia, pary sportowe, juniorzy). Brązowy medal przypadł Łukaszowi Darosowi (Cracovia, soliści, seniorzy).

SIATKÓWKA

WISŁA LIDEREM. Wyniki 11. kolejki serii B kobiet: Wisła Kraków - Legionovia 3:0, Dalin Myślenice - ŁKS Łódź 3:1. W tabeli prowadzi Wisła (20 punktów), Dalin jest czwarty (19 pkt).

KOMPLET WYGRANYCH. Wyniki 11. kolejki II ligi mężczyzn: Okocimski Brzesko - SMS II PZPS Spała 3:0, Wanda Kraków - Cukrownik Lublin 3:1, Wawel AGH Kraków - AZS II Częstochowa 3:0.

PIŁKA RĘCZNA

CRACOVIA GROMI. Wyniki 11. kolejki I ligi kobiet: Łysogóry Kielce - Cracovia 19:35, Pogoń 1922 Żory - Beskid Nowy Sącz 28:17. Cracovia zajmuje ósme miejsce, Beskid jest dziewiąty (po 5 punktów).

WYGRANA BOCHNI. Wyniki 13. kolejki I ligi mężczyzn: Bocheński KS - Anilana Łódź 28:23, MTS Chrzanów pauzował. MTS jest szósty (10 punktów), a BKS ósmy (9 pkt).

TENIS STOŁOWY

GÓROWSKA TRZECIA. Magdalena Górowska (Bronowianka Kraków) zajęła trzecie miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorek rozgrywanym w Zawierciu. Marta Piłka (Bronowianka) została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

BADMINTON

WYGRANE AKADEMIKÓW. AZS AGH Kraków pokonał po 5:2 Mazovię Płock i Piasta B Słupsk w krakowskim turnieju ekstraklasy.