Komplet zwycięstw podkarpackich II-ligowców

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II LIGA. Podkarpacki duet: Sokół Łańcut przed Zniczem Jarosław przewodzi w stawce II-ligowych koszykarzy na półmetku rywalizacji.

Łańcucianie okazali się zbyt wymagającym rywalem dla niepokonanych w pięciu poprzednich spotkaniach koszykarzy Lafarge Kielce. Znakomicie w drużynie z Łańcuta spisywali się gracze wysocy Piotr Miś i Artur Szymański, a także obwodowi Piotr Ucinek i Jerzy Koszuta, którzy albo trafiali z dystansu, albe skutecznie wchodzili pod kosz.

Już w pierwszej kwarcie Sokół prowadził 21:10, ale gospodarze zdołali odrobić straty. Po pierwszej połowie podopieczni Dariusza Kaszowskiego prowadzili 42:34.

W szeregach gospodarzy znakomicie spisywał się Grzegorz Kij, który w trzeciej kwarcie aż pięciokrotnie trafił za trzy punkty, a w całym meczu uzyskał 20 punktów. Dzięki temu przed decydującą odsłoną kielczanie nadal mieli nadzieję na korzystny wynik. Jednak ostatnie dziesięć minut należało do graczy z Łańcuta, którzy ostatecznie wygrali różnicą 15 punktów.

LAFARGE KIELCE 69

BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUT 84

Kwarty: 23:25, 11:17, 22:22, 13:20.

Lafarge: Kij 20 (5), Fąfara 15 (2), Krajewski 12, Sowiński 8, Dymacz 4 oraz Jurczyk 10 (1), Wasik 0, Sikora 0.

Sokół: Ucinek 23 (1), Koszuta 19, Baran 13 (3), Szymański 0, Miś 10 oraz Romanek 11 (2), Rusin 8.

Przemyślanie niespodziewanie pokonali na własnym parkiecie wicelidera rozgrywek. Jednak początek meczu zupełnie na to nie wskazywał. Pierwszą kwartę goście wygrali różnicą aż 14 oczek. Na szczęście dla miejscowych od drugiej odsłony przemyślanie zaczęli odrabiać straty. Skutecznie grali Grzegorz Płocica, Robert Galanty i Daniel Puchalski i z minuty na minutę przewaga gości zaczęla topnieć. W 23. minucie przemyślanie doprowadzili do remisu 52:52, a siedem minut później wyszli na prowadzenie 73:72. W ostatniej kwarcie Polonia powiększyła jeszcze przewagę i niespodziewana porażka wicelidera stała się faktem.

POLONIA PRZEMYŚL 102

BIG STAR TYCHY 96

Kwarty: 15:29, 26:18, 32:25, 29:24.

Polonia: Płocica 33 (2), Puchalski 29, Oczkowicz 12 (1), Sówka 9, Galanty 4 oraz Puścizna 8, Kindlik 5 (1), Szkółka 2, Jakubów 0.

Big Star: Olczak 29 (1), Jaremko 19 (2), Broda 17 (1), Pruksa 13 (3), Rojek 10 oraz Jagiełka 6, Markowicz 2, Feith 0.

Widzów: 400.

Jarosławianie zwycięstwem w Zabrzu zrehabilitowali się za wpadkę w ostatniej kolejce w pojedynku z Lafarge Kielce. Już po 20 minutach podopieczni Stanisława Gierczaka prowadzili 52:45, a po kolejnej kwarcie przewaga Znicza wzrosła do 14 punktów. W ostatniej odsłonie goście kontrolowali przebieg gry i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

BOBRY ZABRZE 80

ZNICZ JAROSŁAW 93

Kwarty: 21:22, 24:30, 19:26, 16:15.

Bobry: Kruk 12 (1) Mazanek 20 (2), Przygodzki 5, Belkner 19 (3), Przybył 22 oraz Sitek 0, Kułyk 0, Wróbel 2, Podulka 0, Brandysiok 0.

Znicz: Mikołajko 14, Szczotka 6, Belczyk 2, Kordas 10 (1), Kowalenko 19 (1) oraz Kamiński 22 (3), Fortuna 13 (1), Pilecki 7 (1), Wojtanowicz 0, Zalewski 0.

Widzów: 200.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: AZS Radom - Zagłębie Sosnowiec 89:57, Mickiewicz Katowice - Pogoń Prudnik 90:68, MCKS Czeladź - Pogoń Puławy 83:51, Start II Lublin - Piotrcovia 90:96 po dogrywce. Pauzował MMKS Dąbrowa Górnicza.