Turów Zgorzelec - Polpak 84:69

Jak przez 10 minut rzuca się zaledwie trzy punkty, a traci 20, nie można myśleć o sukcesie

Taka koszmarna kwarta przydarzyła się koszykarzom Polpaku w sobotę na parkiecie Turowa. Po pierwszej zremisowanej, w drugiej doznali pogromu różnicą 20 pkt. Drużyna ze Zgorzelca odcięła od podań zwłaszcza wysokich zawodników Polpaku. Duet Piotr Kamiński-Adam Głowala rzucił łącznie zaledwie 10 pkt i zebrał z tablic trzy piłki. Podopieczni trenera Tadeusza Gzelli próbowali więc częstych rzutów z dystansu, ale z aż 27 prób wpadała tylko co trzecia. Świecianie także słabo wykonywali wolne - trafili 16 z 24 prób. W zwycięskim Turowie najlepszy okazał się były środkowy Noteci Inowrocław Dariusz Skowroński - poza 20 pkt miał 5 zbiórek, 2 bloki i 2 przechwyty.

Wynik meczu

TURÓW ZGORZELEC - POLPAK ŚWIECIE 84:69 (25:25, 23:3, 18:20, 18:21)

Najwięcej dla Turowa: Skowroński 20 (1)

Polpak: Skiba 13 (3), Makowski 11 (1), Kowalczyk 10, K. Kalinowski 8 (2), Gierszewski 7 (1), Kamiński 5, Iciek 5 (1), Głowala 5, Grocki 3 (1), Herman 2, Tracz 0

Pozostałe wyniki: Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Ruda Śląska 88:86, Polpharma Starogard Gdański - Siarka Tarnobrzeg 91:60, SMS PZKosz Kozienice - Zastal Zielona Góra 89:104, Stal Stalowa Wola - Viking Gdynia 88:61, Alba/Alstom Chorzów - Basket Kwidzyn 60:86, mecz Legia Warszawa - Tytan Częstochowa przełożony, mecz zaległy Pogoń - Legia 77:94, mecze awansem Zastal - SMS 102:65, w niedzielę mecz awansem Turów - SMS