Podsumowanie roku w Sopockim Klubie Lekkoatletycznym

- Zmierzamy w dobrym kierunku, razem dobrniemy do mety, która jest w Atenach - powiedział dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego Jerzy Smolarek, podsumowując 2003 rok w wykonaniu zawodników swojego klubu

Sześć lat temu SKLA rozpoczął realizację programu "Razem do Aten". Obecnie, w przededniu rozpoczęcia roku olimpijskiego szanse na występ w ateńskich igrzyskach ma czwórka lekkoatletów SKLA: Anna Rogowska, Łukasz Chyła, Wojciech Borysiewicz i Jakub Czaja. Rogowska (skok o tyczce) i Łukasz Chyła (sztafeta 4x100 m) startowali na tegorocznych MŚ w Paryżu i są już w kadrze olimpijskiej. Rogowska (rozmowa obok) zajęła w Paryżu 7. miejsce, wyrównując swój rekord życiowy 4,45, zdobyła także brązowy medal młodzieżowych ME. Chyła był najsilniejszym ogniwem sprinterskiej sztafety, która w stolicy Francji zajęła 5. miejsce. Apetyty samych zawodników były jednak większe, po zajęciu w Pucharze Europy 2. miejsca zapowiadali medalowe zastąpienie nieobecnej w Paryżu sztafety 4x400 m i podium MŚ. Mieli jednak także pecha: m. in. w finale Chyła musiał przeskakiwać nad pałeczką upuszczoną przez zawodnika z Jamajki.

Do Aten może pojechać także brązowy medalista MME w skoku wzwyż Wojciech Borysiewicz oraz zmagający się ostatnio z kontuzją Jakub Czaja (3000 przez płotki). W 2003 roku pobite zostały także cztery rekordy SKLA. Rogowska skoczyła o tyczce 445, Borysiewicz wzwyż 2,27, na 800 m czas 2,04,42 uzyskała przebywająca obecnie w USA Beata Rudzińska, a w rzucie oszczepem nowego typu Tomasz Rogiński uzyskał 70,27 metra. W sumie w 2003 zawodnicy SKLA wywalczyli 26 medali w zawodach rangi mistrzowskiej.

W przyszłym roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Wybickiego ma się pojawiać nowy tartan. Koszt, około 2 milionów złotych, wezmą na siebie po połowie Polska Konfederacja Sportu (SKLA ma zapewnienie Adama Giersza) oraz miasto Sopot.