KOSZYKÓWKA KOBIET. O wejście do I ligi

KOSZYKÓWKA KOBIET. Oba podkarpackie zespoły wygrały swoje pojedynki. Koszykarki MLKS Rzeszów zwyciężyły w Tarnowie, a stalowowolanki pokonały na własnym parkiecie MOSiR Mysłowice.
W pierwszej kwarcie dobra gra Alicji Cudo pozwoliła rzeszowiankom objąć prowadzenie trzema punktami. Celne rzuty Guzary i Węklar w drugiej odsłonie dały drużynie MLKS-u prowadzenie w 15. minucie 27:17. Kiedy kolejne udane trafienie zanotowała Cudo przyjezdne prowadziły już 36:22. Tarnowianki dopiero po przerwie rzuciły się do odrabiania strat, ale podopieczne Krzysztofa Herbacińskiego nie pozwoliły im na wiele. Gospodynie zdołały zniwelować przewagę MLKS-u do 6 oczek (42:49), jednak w dalszej części meczu rzeszowianki kontrolowały sytuację. - Dziewczyny zagrały dobry mecz, jedynie można im zarzucić niefrasobliwą grę w niektórych momentach. Niepotrzebnie straciliśmy przewagę, którą wcześniej sobie wypracowaliśmy - powiedział trener Herbaciński.

ROLESKI TARNÓW 67

MLKS RZESZÓW 73

Kwarty: 14:17, 15:23, 17:17, 21:16.

Roleski: Żaba 16, Rodo 15 (3), Kułaga 13, Książek 9 (3), Kawa 6 oraz Romerowicz 6, Kądziołka 2, Kłosowicz 0.

MLKS: Guzara 20 (1), Cudo 18 (4), Lachcik 9, Fischer 7, Węklar 7 (1) oraz Buszta 8, Moskwa 4.

Od początku meczu prowadzenie uzyskały stalowowolanki i nie oddały go do końcowej syreny. - Wreszcie dobrze funkcjonował nasz szybki atak. Wszystko dzięki skutecznej grze obronnej i wielu przechwytom moich dziewczyn. Graliśmy też na dość wysokim procencie. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo i z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. Ciągle nie mogą grać Wojcieszyn i Szeląg i dlatego doświadczenie zdobywają młode zawodniczki - powiedział "Gazecie" trener Stali Artur Karlik.

STAL STALOWA WOLA 70

MOSIR MYSŁOWICE 58

Kwarty: 19:15, 13:11, 20:16, 18:16.

Stal: Parus 25, Łopion 17, Czopor 11 (1), Tokarska 8, Miazga 4 oraz Darłak 3, Niemiec 2, Wydra 0, Rutkowska 0.

MOSiR: Magdalena Jurosz 13 (2), Włachut 10, Wąsowicz 8, Monika Jurosz 2, Gracjas 0 oraz Buzała 12, Jermakowicz 6, Sychowicz 3, Gadomska 2, Balsam 2.

W pozostałych meczach 9. kolejki: MOSM Bytom - GTK Gorlice 53:65, Żak Nowy Sącz - Korona Kraków 44:73, Górnik Wieliczka - CKIS Skawina 85:61.