Krótko o wynikach opolskich sportowców

Piłka ręczna

Derby dla ASPR. W II lidze szczypiornistów doszło do spotkania dwóch drużyn z naszego regionu. ASPR Zawadzkie wysoko pokonała w nim rezerwy Gwardii Opole 33:21. Zespół Orlika Brzeg wygrał natomiast w Rzeszowie z AZS-em 29:28. Po siedmiu kolejkach ASPR zajmuje drugie miejsce. Ma na koncie 11 punktów, o jeden mniej niż prowadząca w tabeli Stal Mielec. Orlik jest piąty z ośmioma punktami, a na przedostatnim ósmym miejscu jest Gwardia II z dwoma punktami.

Porażka Otmętu. Drugoligowe szczypiornistki Otmętu Krapkowice przegrały w Krakowie z AZS-em 17:26 i w tabeli zajmują po sześciu kolejkach trzecie miejsce z dorobkiem pięciu punktów.

Siatkówka

Mechanik słabszy od studentów. Grający w drugiej lidze siatkarzy zespół Mechanika Nysa przegrał na własnym parkiecie z AZS Politechnika Gliwice 0:3 i po pierwszej rundzie jest na siódmym miejscu w tabeli. W ośmiu spotkaniach nysanie trzy razy wygrywali, a pięć razy schodzili z parkietu pokonani.

Koszykówka

Pogoń coraz niżej. Kolejnej porażki doznali drugoligowi koszykarze Pogoni Prudnik. Tym razem przegrali w Kielcach z Lafarge 84:99. Po tej porażce prudnicki zespół spadł na 13. miejsce w ligowej tabeli. Słabsze od niego są tylko dwa zespoły.

Karate

Brąz opolanina. Wojciech Radzewicz (Opolski Klub Karate Kyokushin), startujący w wadze do 70 kg, zajął trzecie miejsce podczas rozgrywanego w Lublinie Pucharu Polski w konkurencji kumite (walki).

Akrobatyka

Trzecie miejsce duetu. Michał Bihun i Paweł Koziarski (UKS Piątka Kangur Opole) zajęli trzecie miejsce podczas ogólnopolskiego turnieju młodych talentów w Bydgoszczy. Opolanie startowali w konkurencji trampoliny synchronicznej.

Judo

Pokazał się we Francji. Tomasz Kowalski (AZS Opole) zajął trzecie miejsce w kategorii do 55 kg podczas rozgrywanego w Strasburgu międzynarodowego turnieju kadetów. W jego wadze startowało 49 zawodników. Drużynowo Polacy zajęli pierwsze miejsce w tym turnieju. Ponadto juniorzy AZS Opole (do lat 20) zajęli piąte miejsce podczas rozgrywanych we Wrocławiu drużynowych mistrzostw Polski juniorów.

Pływanie

Brązowy medal kędzierzynianki. Joanna Lisek (MMKS Kędzierzyn-Koźle) zajęła trzecie miejsce na 200 metrów stylem klasycznym podczas zimowych mistrzostw Polski na basenie 25-metrowym, które odbyły się w Lesznie. Ponadto zajęła ona szóste miejsce na dystansie o połowę krótszym.

Podnoszenie ciężarów.

Srebro Budowlanych. Zespół Budowlanych Opole wygrał finałowy turniej I ligi, który odbył się w Ciechanowie. Opolanie zdobyli 2058,2 punktów i wyprzedzili gospodarzy - Mazovię - 2047,5 punktów. Nie wystarczyło to jednak do końcowego sukcesu w lidze. Budowlani, którzy byli obrońcami tytułu, przegrali z Mazovią o 74 punkty i zajęli drugie miejsce. Dzięki dobrej postawie w ostatnim turnieju ciężarowcy z Opola wyprzedzili Start Otwock, który zakończył sezon na trzecim miejscu.