Sport.pl

Krystian Nowak o odejściu z Widzewa: "Doszliśmy do wniosku, że to najlepsze wyjście"

Krystian Nowak w poniedziałek rozwiązał kontrakt z Widzewem. W łódzkim klubie grał przez trzy lata
- Rozmawiałem z prezesem Sylwestrem Cackiem i razem doszliśmy do wniosku, że odejście z Widzewa będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem - mówi Łódź.sport.pl Nowak. - Do końca kontraktu pozostało mi pół roku, więc siłą rzeczy musieliśmy rozmawiać o tym, co dalej. I doszliśmy do tego, że lepiej, gdybym odszedł.

I dodaje: - Widzew zachował się wobec mnie bardzo w porządku. Wszystko potoczyło się tak, jak się umówiliśmy, a nawet klub wyszedł z korzystniejszą dla mnie propozycją.

Nowak spędził w Widzewie trzy lata. Niestety zaliczył z drużyną dwa spadki - z ekstraklasy i pierwszej ligi. - Nie ma więc mowy o wspaniałych trzech latach w Widzewie, właśnie przez te spadki. Ale widzę to też inaczej. Trafiłem do klubu, gdy miałem 18 lat. Zadebiutowałem w ekstraklasie, później grałem coraz więcej, aż stałem się podstawowym piłkarzem. Niestety trafiłem na trudne czasy Widzewa, było dużo problemów. I także stąd wzięły się te spadki - mówi. - Do Widzewa zawsze będę miał wielki sentyment. Mam nadzieję, że się odbuduje. Wierzę, że stanie na nogi, że jak już będzie nowy stadion, to wszystko w klubie będzie już na dobrej drodze.

Nowak nie wie jeszcze, gdzie będzie kontynuował karierę. - Wiem, że sporo klubów o mnie pyta, ale spokojnie - jest jeszcze czas, by się zastanowić, co dalej ze mną, gdzie będę teraz grał. Na pewno muszę mądrze wybrać. Tak, abym w nowym klubie mógł się jak najlepiej rozwijać - mówi Nowak.

We wtorek były już widzewiak ma się pożegnać z trenerami i kolegami z drużyny.

Więcej o: