PZU AZS zwyciężył w Sosnowcu

W Sosnowcu drużyny PZU AZS i Polska Energia na przemian zdobywały sety. Olsztyński zespół zwyciężył 3:2 i pozostał na trzecim miejscu w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki

Siatkarze Polskiej Energii Sosnowiec i PZU AZS Olsztyn kończyli wczoraj ósmą kolejkę spotkań Polskiej Ligi Siatkówki. Mecz odbył się w niedzielę, ponieważ miał być transmitowany przez TV 4, ale ostatecznie stacja ta z transmisji zrezygnowała.

Przed sezonem obydwa zespoły zaliczano do grona faworytów rozgrywek. Po siedmiu meczach swoją wartość potwierdzili siatkarze z Olsztyna, natomiast drużyna z Sosnowca spisywała się poniżej oczekiwań.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Polskiej Energii. Prowadzili w pierwszym secie 16:11. Olsztynianie grali słabo. Zwłaszcza zagrywka zawodników PZU AZS nie sprawiała sosnowiczanom problemów. Na szczęście w dalszej części seta olsztyńska drużyna zniwelowała stratę do gospodarzy. Olsztynianie doprowadzili do remisu 18:18 po dobrych zagrywkach Łukasza Kadziewicza, a później objęli prowadzenie 22:19. Gospodarze nie oddali łatwo tego seta. Wyrównali przy stanie 23:23. Jednak PZU AZS wygrał 26:24 i objął prowadzenie w meczu 1:0.

Set drugi przebiegał zupełnie inaczej niż pierwszy. To olsztynianie prowadzili od początku gry. PZU AZS wygrywało 7:3, 14:9 i 18:13. Tym razem zawodnicy z Olsztyna nie psuli zagrywek i dobrze grali blokiem. Od stanu 19:14 dla PZU AZS inicjatywę przejęli gospodarze. Remis 22:22 zapowiadał ponowne emocje w końcowych akcjach drugiego seta. Emocji nie brakowało, a ze zwycięstwa 29:27 cieszyli się zawodnicy Polskiej Energii.

Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Zespoły długo na przemian zdobywały punkty, a na tablicy wyniku wiele razy widniał remis. W olsztyńskim zespole po trzech tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją pojawił się Mariusz Szyszko, zastępując na rozegraniu Pawła Zagumnego. Od wyniku 18:18 dominowali olsztynianie. Zespół PZU AZS objął prowadzenie 23:19 i cztery punkty przewagi utrzymał do końca seta (25:21).

Olsztynianie nie potrafili dobrej dyspozycji zaprezentować również w kolejnym secie. Polska Energia prowadziła od początku czwartej partii (4:1). Olsztynianie doprowadzili do remisu (7:7). Jednak decydujące akcje skutecznie kończyli sosnowiczanie, wygrali 25:19, doprowadzając do tie-breaku.

Ostatni set początkowo przebiegał niekorzystnie dla olsztyńskiej drużyny. Gospodarze prowadzili 7:4. Trzy punkty z rzędu zdobyli jednak olsztyńscy zawodnicy. Prowadzenie PZU AZS objęło przy stanie 11:10. Do końca meczu siatkarze Polskiej Energii zdołali tylko raz oszukać zespół PZU AZS. Olsztyńska drużyna wygrała w

tie-breaku 15:11 i całe spotkanie 3:2.

Polska Energia Sosnowiec - PZU AZS Olsztyn 2:3 (24:26, 29:27, 21:25, 25:19, 11:15)

Polska Energia: Wagner, Dacewicz, Kudłaczewski, Diviś, Nowak, Pliński, Legień (l) oraz Żygadło, Hupka, Łomacz

PZU AZS: Zagumny, Grzyb, Śmigiel, Kadziewicz, Papke, Siebeck, Kuciński (l) oraz Poskrobko, Szyszko