Sport.pl

Sukcesy sopockich deskarzy w regatach Pucharu Europy w Medemblik. Zwycięstwa Dziarnowskiej i Tarnowskiego

Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot) okazali się najlepsi w olimpijskiej klasie RS:X podczas prestiżowych zawodów Delta Lloyd Regatta w holenderskim Medemblik.
Tarnowski od początku sezonu potwierdza, że tytuł Sportowego Odkrycia Roku 2014 w plebiscycie "Gazety Wyborczej" Pomorskie Sztormy trafił w godne ręce. Młody zawodnik z Sopotu kilka tygodni temu zapewniał, że chce podjąć walkę o przepustkę na igrzyska w Rio de Janeiro 2016 z legendami polskiego windsurfingu - Piotrem Myszką i Przemysławem Miarczyńskim - i już w tej chwili prezentuje wysoką formę.

Co prawda, w pierwszych zawodach Pucharu Świata w Hyeres (pod koniec kwietnia) zajął dopiero 21. miejsce, ale w Medemblik od początku radził sobie bardzo dobrze i do decydującego, medalowego wyścigu przystąpił z pierwszej pozycji. W nim sytuacja była dynamiczna, Tarnowski kilka razy tracił, a potem odzyskiwał pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie przypłynął na czwartym miejscu i w "generalce" o punkt wyprzedził reprezentanta gospodarzy Kirana Badloe. Trzeci był Brytyjczyk Tom Squires.

Wśród kobiet przed ostatnim wyścigiem medalowym Dziarnowska miała kilkupunktową przewagę nad goniącą ją Zofią Klepacką (brązowa medalistka olimpijska z Londynu). Sopocianka w ostatnim wyścigu kontrolowała swoje rywalki, na metę przypłynęła jako piąta i obroniła 1. miejsce w klasyfikacji generalnej. Klepacka zakończyła regaty na drugiej pozycji, a trzecia była reprezentantka gospodarzy Lilian de Geus.

Z reprezentantów Polski na podium stanęły jeszcze Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek-Gliszczyńską - trzecie w klasie 470.

Teraz zawodnicy przeniosą się do Anglii, gdzie 8 czerwca na olimpijskim akwenie w Weymouth rozpoczną się regaty Pucharu Świata.

Więcej o:
Skomentuj:
Sukcesy sopockich deskarzy w regatach Pucharu Europy w Medemblik. Zwycięstwa Dziarnowskiej i Tarnowskiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX