Poddębicki Bieg bez Barier już w niedzielę

Bieg ulicą Piotrkowską na 10 km w Łodzi

Bieg ulicą Piotrkowską na 10 km w Łodzi (TOMASZ STAŃCZAK)

W niedzielę 31 maja w Poddębicach odbędzie się pierwsza edycja ?Biegu bez Barier?, który rozegrany zostanie na atestowanej 10 km trasie, start biegu głównego zaplanowano na godzinę 12.45
Do startu w zawodach zgłosiło się ponad 300 zawodników. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży, marsz nordic walking oraz bieg integracyjny, który może być jednocześnie rozgrzewką do startu na dystansie 10 km. Honorowy patronat nad biegiem objęli minister sportu i turystyki Andrzej Biernat oraz burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. - Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie niepowtarzalnego Ogrodu Zmysłów, gdzie odbędą się biegi dla dzieci, marsz nordic walking oraz zlokalizowana będzie strefa startu i mety na dziedzińcu Pałacu, który położony jest w parku - mówi Aleksandra Olejnik, prezes fundacji.

Dla biegaczy, którzy zdecydują się na start w Poddębicach, organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy pakiet startowy z koszulką techniczną, wejściem na termy w Poddębicach oraz pamiątkowy medal, który będzie czekał na mecie na wszystkich uczestników.

Na start w Poddębickim Biegu bez Barier zdecydował się Jacek "MEZO" Mejer, który niespełna miesiąc temu złamał magiczne 3 h w maratonie. - To będzie dla mnie wyjątkowy dzień! Pobiec w biegu BEZ BARIER na 10 km, a kilka godzin później zagrać koncert dla poddębickiej publiczności, to wszystko, co lubię: czyli MUZYKA, SPORT, MOTYWACJA w jednym. Jestem ciekawy dopingu ludzi na trasie. Cieszę się, że zwiedzę miasto biegiem, a wieczorem zapraszam wszystkich na koncert!".

W związku z Dniem Dziecka dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. zabawy z animatorami, malowanie twarzy, trampolinę, pokaz dużych baniek mydlanych, watę cukrowę. Każde dziecko otrzyma w pakiecie napój i słodki poczęstunek, a na mecie pamiątkowy medal oraz dyplom.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach - ul. A. Mickiewicza 11/13 i czynne będzie od godziny 8.30. Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie www.biegbezbarier.pl.

Program Poddębickiego Biegu bez Barier:

8.30 - otwarcie biura zawodów

9.30 - zamknięcie biura zawodów dla dzieci

9.45 - start biegów dziecięcych

10.30 - zamknięcie biura zawodów dla nordic walkingu

11 - start marszu nordic walking

11.30 - zamknięcie biura zawodów dla biegu integracyjnego

12 - start biegu integracyjnego

12 - zamknięcie biura zawodów

12.45 - start biegu głównego

14.15 - dekoracja zwycięzców

15 - zakończenie imprezy

Skomentuj:
Poddębicki Bieg bez Barier już w niedzielę
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje