KOSZYKÓWKA KOBIET. O wejście do I ligi

KOSZYKÓWKA KOBIET. Po sześciu meczach bez zwycięstwa koszykarki ze Stalowej Woli wreszcie wygrały ligowe spotkanie. Nie powiodło się zawodniczkom MLKS Rzeszów, które przegrały w Gorlicach.

Przez całe spotkanie przewagę miały gospodynie. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana. W 16. minucie stalowowolanki prowadziły już 24:17, a w 23. min 38:22. Bardzo dobrze grą zespołu kierowała Aneta Wojcieszyn. Koszykarki trenera Artura Karlika mogły wygrać wyżej, ale popełniały wiele błędów pod koniec meczu. Na 60 sekund przed ostatnią syreną prowadziły jeszcze 61:53, a skończyło się tylko na jednopunktowym zwycięstwie.

STAL STALOWA WOLA 61

ŻAK NOWY SĄCZ 60

Kwarty: 16:16, 12:6, 16:13, 17:25.

* Stal: Wojcieszyn 16, Miazga 16, Tokarska 12, Parus 6, Łopion 3 oraz Czopor 8.

* Żak: Krężel 12, Kozioł 4, J. Gajdosz 5, P. Gajdosz 4, Golińska 4 oraz Maderek 20, M. Gajdosz 5, Jańczyk 3, Gieniec 2, Wańczyk 1.

Widzów: 100.

Koszykarkom MLKS-u udało się wygrać tylko drugą kwartę, a w pozostałych bezapelacyjnie lepsze były gospodynie. Pierwsza odsłona zakończyła się niepowodzeniem koszykarek z Rzeszowa z powodu słabej skuteczności. Rzeszowianki próbowały w dalszej części meczu bronić strefą, ale rywalki trafiały wtedy często za trzy punkty. - Gorliczanki to doświadczone zawodniczki. Moje młode dziewczyny dawały się ogrywać w łatwych sytuacjach i wtedy wychodziła boiskowa mądrość rywalek. Poza tym zagraliśmy bez Cudo i Węklar, więc nasza siła rażenia była mniejsza. W czwartej kwarcie dałem pograć naszym juniorkom, które zaprezentowały się całkiem dobrze - powiedział trener MLKS Krzysztof Herbaciński.

GTK GORLICE 70

MLKS RZESZÓW 45

Kwarty: 17:10, 7:16, 25:7, 21:12.

* GTK: Ulaszek 25 (2), Bogdan 16 (3), Jop 14 (1), Pyzik 10, Glista 2 oraz Pelechacz 4, Augustyn 0.

* MLKS: Fischer 8 (1), Guzara 8, Lachcik 6, Wajda 3 (1), Węklar 2 oraz Buszta 9, Łukasz 5, Pałys 2, Szelewa 2, Ludwiniak 0.

W innych meczach: Górnik Wieliczka - Korona Kraków 60:65, MOSM Bytom - MOSiR Mysłowice 65:50, PM Roleski Tarnów - CKiS Skawina 61:60.