IV liga piłki nożnej

Na pożegnanie rundy jesiennej Pilica pokonała na własnym boisku KS Piaseczno 2:0, a Szydłowianka uległa w Górze Kalwarii miejscowej Koronie 1:2

PILICA BIAŁOBRZEGI - KS PIASECZNO 2:0 (1:0).

Bramki: Mazur (45.), Pawelec (80.).

Pilica odniosła piąte zwycięstwo w rozgrywkach i ważne, że trudną rundę dla zespołu i klubu zdołała zakończyć pełnym sukcesem.

Spotkanie było zacięte i nerwowe. Sędzia pokazał aż 11 kartek, w tym jedną czerwoną. Boisko w 55. min musiał opuścić kapitan Piaseczna Radosław Wieczorek, który kilka chwil wcześniej zobaczył żółty kartonik.

Z przebiegu spotkania zwycięstwo należało się gospodarzom, a przewagę potwierdzili dwoma golami. Tuż przed przerwą śmiały rajd prawą stroną przeprowadził Marcin Mazur, nie dając szans bramkarzowi Piaseczna. W 80. min wynik ustalił Konrad Pawelec, zdobywając gola po precyzyjnym uderzeniu z 16 m.

KORONA GÓRA KALWARIA - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 2:1 (0:0).

Bramki: Jasiński (75.), Milewski (85.) - dla Korony, Dohojda (55.) - dla Szydłowianki.

Szydłowianka mogła i powinna wygrać to spotkanie, ale jeśli nie wykorzystuje się nawet 100-proc. okazji, trudno liczyć na sukces.

W pierwszej połowie okazję do wpisania się na listę strzelców miał dwukrotnie Mariusz Siudek. Prezent bramkarzowi sprawił też Michał Kowalczyk, który otrzymał podanie od Siudka, ale fatalnie spudłował.

Prowadzenie dla gości zdobył po stałym fragmencie gry w 55. min Artur Dohojda. Kilkanaście minut później błąd popełniła defensywa Szydłowianki i był remis. Gdyby piłkarze z Szydłowca zagrali z większą determinacją, z Góry Kalwarii wywieźliby przynajmniej remis.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Narew Ostrołęka - Ursus Warszawa 1:0 (1:0), Olimpia Warszawa - Legia II Warszawa 2:2 (2:2), Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki 0:0, Nadnawianka Pułtusk - Wisła II Płock 1:0 (1:0), GKP Targówek - KS Łomianki 3:0 (0:0), Hutnik Warszawa - Nadarzyn 3:0 (2:0), Polonia II Warszawa - Delta Warszawa 7:1 (5:0).